چاپ بیستم کتابی که رهبر انقلاب بر آن تقریظ نوشتند منتشر شد

کتاب «دختران آفتاب» که به صورت مشترک توسط امیرحسین بانکی، محمد دانشگر و محمد رضا رضایتمند نوشته شده به چاپ بیستم رسید.

چاپ بیستم کتابی که رهبر انقلاب بر آن تقریظ نوشتند منتشر شد

گیلان خبر: چاپ بیستم کتاب داستانی «دختران آفتاب» تألیف امیرحسین بانکی، محمد دانشگر و محمد رضا رضایتمند از سوی انتشارات سروش وارد بازار نشر شد.

کتاب «دختران آفتاب» به نویسندگی امیرحسین بانکی، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند اگرچه داستان است، در واقع تحقیقی روان شناختی و جامعه شناختی، فرهنگی و دینی درباره زنان است.

«دختران آفتاب» خواسته است زن و منزلت و شخصیت و هویت او را بشناساند؛ به خودش، به مَردَش، به جامعه‌اش، و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده‌اش؛ همان گونه که هست و همان گونه که باید باشد. و همین گونه است که او را از طفیلی مرد بودن می‌رهاند و نشان می‌دهد که در عین زن بودن هیچ از مراتب و کمالات انسانی کم ندارد.

هم سفران «دختران آفتاب» به سرمنزل تفکری می‌رسند که انسان را می‌بیند و اعتبار می‌بخشد؛ خواه زن باشد خواه مرد. تفکری که حجاب و غبار شبهه‌ها، تلالو انوار بی‌بدیلش را کورسویی خواسته است و چون این غبار، برای همسفران دختران آفتاب فرو می‌نشیند؛ تلالو آن انوار، آنها را به خانواده و اجتماع می‌برد. شرافت مادری را در خانواده‌ای که پایه و اساس انسان سازی است به آنها یادآوری می‌کند، نقش‌های اجتماعی و لوازم آن چون روابط زن و مرد، پوشش و حجاب، حیا و غیرت را توضیح می‌دهد.

سرمنزل مقصود «دختران آفتاب» دامان پرمهر و محبت مادری است که سرچشمه همه نیکی‌هاست. مادری که فاطمه خوبی‌هاست و زهره روشنایی‌ها.  این کتاب از معدود داستان‌هایی است که بیش از یک نویسنده دارد و سبب آن هم چند جنبه‌ای بودن محتوای آن است.

دختران آفتاب داستانی است که قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایش برای مطالعه، اجرای رادیویی و حتی فیلم و سریال بسیار بالاست و به زودی از این رمان بیشتر خواهیم شنید. چندی پیش از تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب رونمایی شد.

چاپ بیستم کتاب «دختران آفتاب» در 480 صفحه با قیمت 25 هزار تومان و در شمارگان دو هزار نسخه از سوی انتشارات سروش منتشر و در اختیار علاقه‌مندان به ادبیات داستانی قرار گرفت.


منبع: فارس

کد مطلب: 17181

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر