فروش محصولات« شکرستان »با ۳۷۲ درصد رشد در نمایشگاه کتاب

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به میزان فروش محصولات« شکرستان »در نمایشگاه کتاب گفت: فروش این محصولات در نمایشگاه کتاب تهران، نسبت به سال گذشته، ۳۷۲ درصد رشد داشته است.

فروش محصولات« شکرستان »با ۳۷۲ درصد رشد در نمایشگاه کتاب

گیلان خبر :  محمد سرشار، رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان، با بیان اینکه فروش محصولات شکرستان در نمایشگاه کتاب تهران، نسبت به سال گذشته، 372 درصد رشد داشته است، گفت: حوزه هنری کودک و نوجوان برای دومین‌سال پیاپی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کرد و با برپایی سالن 27 بخش جنبی نمایشگاه با عنوان «محصولات جانبی شخصیت‌های بومی»، به معرفی توانمندی‌های داخلی برای تجاری‌سازی آثار هنری پرداخت.

وی افزود: در این سالن، مهمترین نام‌نماهای ایرانی شرکت داشتند که از جمله آنها، شکرستان، کلاه قرمزی، قاصدک، روشنا، ایام، رویش، پهلوانان، سنجد، استوا، بادبان 128 بودند. همچنین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حوزه هنری کودک و نوجوان و نشریه همشهری بچه‌ها نیز حضور پیدا کردند. این نام‌نما(برند)ها، محصولات خود را شامل نوشت‌افزار، اسباب‌بازی، اقلام تزیینی، پوشاک و ... ـ که در آنها نمادهای فرهنگی بومی مورد استفاده قرار گرفته بود، به مخاطبان خود عرضه می‌کردند.

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: بررسی میزان فروش غرفه‌های شرکت‌کننده در سالن 27 نشان داد که نام‌نمای «شکرستان» بیشترین اقبال مردمی را داراست. ذائقه‌سازی هنری قبل از تجاری‌سازی، گام بسیار مهم و تخصصی‌ست که معمولاً در فرآیند استفاده از نمادهای بومی بر کالاهای این‌چنینی، به شکل درستی انجام نمی‌شود.

سرشار در پایان اظهار داشت: توجه چشمگیر مردم و رشد 372 درصدی فروش محصولات شکرستان، فعالان اقتصادی بیشتری را برای سرمایه‌گذاری در مجموعه محصولات نام‌نمای شکرستان، ترغیب کرده و به لطف خداوند، مذاکرات خوبی در نمایشگاه کتاب تهران، انجام شد.

در سال 92، دفترهای شکرستان با کسب رکورد فروش یک میلیون و 371 هزار و 74 جلد، حد نصاب بی‌سابقه‌ای را در بازار نوشت‌افزار ایجاد کرد. در این دفترها، از شخصیت‌های محبوب‌ترین مجموعه پویانمایی ایرانی به نام «شکرستان» استفاده شده بود.

 

کد مطلب: 181

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر