همگام با زائران عشق در طریق‌الحسین (ع)/۳۲۹

تهیه هر وعده ۳۵۰ هزار پرس غذای گرم در مهران

استان ایلام این روزها میزبان زائرانی است که می‌خواهند از گوشه گوشه کشور خود را به کربلا برسانند و مردم این دیار خالصانه به زائران خدمت‌دهی می‌کنند.

تهیه هر وعده ۳۵۰ هزار پرس غذای گرم در مهران

گیلان خبر: این روزها نبض عاشقی در شهرستانی می تپد که قبل ترها شاید کمتر اسمی از آن شنیده شده بود، اگرچه جوانان دیروزی مهران را با پیام معروف امام(ره) که آزاد شدنش را کار خدا عنوان کرده بود به یاد دارند اما شاید جوانان امروزی مهران را تاکنون نشناخته بودند.

اربعین حسینی که خونی تازه در کالبد اسلام و انقلاب جاری کرده است چند سال است که حیات تازه ای به استان ایلام و به ویژه شهرستان مهران داده است آنجا که زائران لبیک گوی حسین(ع) دمی تازه به کالبد مهران داده اند.

امسال نیز مردم استان ایلام و صداالبته مردم خوب و مرزدار مهران میزبانانی شایسته برای خیل عظیم زائرانی هستند که از مناطق مختلف کشور عزم این دیار کرده اند تا خود را به یکی از قطعات بهشت بر روی زمین یعنی کربلا برسانند.

مردم مهران در پذیرایی و اسکان زائران کم نگذاشته و همچنان در صف مقدم خدمت رسانی به زائران قرار دارند و این خدمت رسانی را افتخاری بزرگ برای خود می دانند.

مردم خودجوش در حال خدمت‌رسانی به زائران 

سعدون کریمی نیا  از اهالی شهرستان مهران در این رابطه اظهار داشت: افتخار میکنیم که امام حسین(ع) ما را لایق نوکری از زائرانش قرار داده و از این بابت خدا را شاکریم.

وی گفت: همه خانه های مهران زائرسرا شده و همه با هرآنچه دارند سعی می کنند از زائران پذیرایی کنند، هر کس به اندازه وسع خود می خواهد در این توفیق خدمتگزاری سهیم باشد.

کریمی نیا افزود: مساجد و هیئت های زیادی به صورت خودجوش و با کمک های مردمی و افراد خیر در حال پذیرایی از زائران هستند و این اکرام زائران تا پایان برگشت زائران ادامه خواهد داشت.

علی حسینی از دیگر اهالی شهرستان مهران تصریح کرد: بسیاری از منازل مردم هم اکنون پارکینگ خودروهای زائران شده و تا هنگام برگشت زائران مردم از وسایل آنها مراقبت می کنند.

وی گفت: خوشبختانه زائران هم از روند میهمان نوازی مردم شهرستان مهران ابراز رضایت دارند که این رضایت زائران از همه چیز برای ما عزیزتر و گرانبهاتر است.

زیرساخت‌های شهر مهران تقویت شود

رضا جاسمیان دیگر شهروند مهرانی گفت: مردم هیچ مشکلی برای پذیرایی و اسکان زائران ندارند اما در این بین مسئولان هم نباید وظایف خود را فراموش کنند و در زمینه ایجاد زیرساخت های مناسب در شهر مهران اقدام کنند.

وی افزود: از جمله مهم ترین این زیرساخت ها بهبود کیفی راه های مواصلاتی به این شهرستان است که متاسفانه وضعیت مناسبی ندارند و جوابگوی این همه خودرو نیست و همین موضوع حوادث دلخراشی را هم به وجود آورده است.

حسین کلانتری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام نیز در این زمینه اظهار داشت: مردم مهران واقعاً برای پذیرایی از زائران از هیچ خدمتی دریغ نداشته اند.

وی گفت: البته ما هم سعی داشته ایم به کمک دستگاه های مسئول در ستاد اربعین وظیفه خدمات رسانی به زائران را در حد امکانات انجام دهیم تا زائران با مشکلات کمتری مواجه باشند.

کلانتری تصریح کرد: مرز مهران به دلیل برخورداری از مزیت هایی چون نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا از سوی زائران سراسر کشور نسبت به دیگر مرزها از اقبال بیشتری برخوردار است که این مسئله وظیفه ما را دوچندان می کند.

وی گفت: هم اکنون امکان ارائه 350 هزار پرس غذا برای هر وعده در مهران فراهم شده است تا بتوانیم به زائران از حیث تغذیه خدمات رسانی مناسبی ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه در اربعین امسال بیش از یک میلیون تردد از این مرز انجام می شود افزود: تدارکات لازم جهت تردد این حجم جمعیت در استان اندیشیده شده و خدماتی از قبیل اسکان، تغذیه و حمل و نقل فراهم است.


منبع: تسنیم

کد مطلب: 20602

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر