پرویز سروری در کانال تاگرامی خود نوشت:

برخی از خادمان مردم به کاسبان اربعین تغییر ماهیت داده اند

متاسفانه شاهدیم که برخی از سازمان ها و نهادهای دولتی تصور می کنند می توانند در این روزها مشکلات، ضعف ها و خلاءهای اقتصادی شان را از جیب مردم برطرف کنند.

برخی از خادمان مردم به کاسبان اربعین تغییر ماهیت داده اند

گیلان خبر: رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر تهران با انتقاد از روند خدمت رسانی به زائران در مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) در نقاط صفر مرزی از سوی دولت گفت: متاسفانه شاهدیم که برخی از سازمان ها و نهادهای دولتی تصور می کنند می توانند در این روزها مشکلات، ضعف ها و خلاءهای اقتصادی شان را از جیب مردم برطرف کنند.

پرویز سروری  با تاکید بر اینکه شهرداری تهران توانسته با ارائه خدمات به زائران بسیاری از نقاط ضعف نهادهای دولتی را پوشش دهد، تصریح کرد: امسال شاهد رفتار مناسب و برخورد خوبی از سوی بسیاری از نهادهای مسئول ارائه خدمات با مردم در مراسم اربعین حسینی (ع) نیستیم و این موضوع جای تاسف دارد که می بینیم برخی دستگاه های دولتی این حرکت دینی و مذهبی را دستمایه ای برای حل مشکلات اقتصادی شان قرار داده اند.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی از خادمان مردم به کاسبان اربعین تغییر ماهیت داده اند، خاطرنشان کرد: من نمی دانم قرار است هر سال نسبت به سال قبل این مانور بزرگ جهان تشیع را باشکوه تر برگزار کنیم یا قرار است علاوه بر مشکلات و سختی کار، خودمان برای مردم نیز مشکل تراشی کنیم.

وی با یادآوری اینکه در مراسم اربعین حسینی(ع) بسیاری از مردم محروم تلاش می کنند تا با بهره گیری از این فرصت با پای پیاده و با کمترین امکانات عرض ادبی به امام معصوم شان کنند، افزود:  متاسفانه در سال جاری شاهدیم که سازمان های دولتی از هر طرف هزینه ها را افزایش داده اند. پیش از آغاز پیاده روی یا سفر مذهبی شهروندان، هم هزینه های ایاب و ذهاب و پروازها گران شد و هم سردرگمی در بیمه ها را دیدیم که تنها متضرر آن مردم هستند.

سروری با انتقاد از اینکه وضعیت بیمه های مسافرتی که به زائران اربعین حسینی(ع) تعلق گرفت نامطلوب بود، بیان کرد: من به شخصه هنوز پس از بررسی های بسیار نمی دانم اگر اتفاقی برای کسی در مسیر سفر رخ دهد، چگونه می تواند از بیمه اش استفاده کند، آن هم در شرایطی که بیمه ها حتی یک برگه سند نیز به شهروندان مسافر نداده اند.

بی شک در مسیر بوروکراسی عریض و طویل حوزه درمان اگر اتفاقی برای مسافری رخ دهد، ترجیح می دهد بمیرد تا اینکه به دنبال استفاده از بیمه اش برود.

رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه وقتی به روند خدمات رسانی و بیمه گذاری و سایر خدماتی که به مسافران اربعین حسینی(ع) ارائه شده است می نگریم، این تلقی ایجاد می شود که برخی کاسبان اربعین شده اند، متذکر شد: از مسئولان دولتی توقع داشتیم امکاناتی به مردم بدهند که بتوانند با طیب خاطر سفر کنند، نه اینکه هنوز سفر آغاز نشده مشکلات پابه پای شان در سفر پیش برود.


منبع: فرهنگ

کد مطلب: 20655

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر