اهانت مشاور امنیت ملی ترامپ به مقدسات اسلام

انتشار ویدئویی از اظهارات مشاور امنیت ملی دولت آینده آمریکا علیه مقدسات جهان اسلام واکنش مسلمانان را برانگیخته است.

اهانت مشاور امنیت ملی ترامپ به مقدسات اسلام

گیلان خبر: «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی دولت آینده آمریکا در اظهاراتی که ویدئوی آن به‌تازگی منتشر شده، اظهارات توهین‌آمیزی را علیه پیامبر اسلام(ص) و قرآن کریم مطرح کرده است.

مایکل فلین،‌ ژنرال بازنشسته که از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا برای تصدی سمت مشاور امنیت ملی در نظر گرفته شده، دارای عقاید ضداسلامی شدیدی است به‌حدی که پیامبر خاتم حضرت محمد(ص) و کتاب آسمانی قرآن را مانعی برای مدرن شدن خاورمیانه و بشریت می‌داند.

فلین پیش از این نیز دین مبین اسلام را یک «سرطان» توصیف کرده بود.

برپایه این گزارش، در ویدئویی تازه منتشر شده از فلین، وی با اهانت به قرآن کریم و پیامبر اعظم اسلام مدعی شده است: «این جامعه (مسلمانان) نمی‌تواند به مدرنیته دست یابد و (جامعه‌ای) مدرن شود».

وی اغلب خواستار تغییرات و تحریف اسلام شده و از «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر به‌خاطر سرکوب جنبش «اخوان المسلمین» تقدیر کرد.

گزینه مشاور امنیت ملی ترامپ قوانین و احکام اسلامی (شریعت) را خطری برای قوانین آمریکایی دانسته و می‌گوید: «آنها (مسلمانان) می‌خواهند سیستم جهانی را برمبنای دیدگاه شریعت که مانع آزادی عقیده، انتخاب و دیگر آزادی‌هاست، تحمیل کنند... شریعت یک قانون خشن است که در اعتقادات وحشیانه دفن شده است».

روز گذشته 53 گروه حقوقی طی نامه‌ای از ترامپ خواستند فلین را به‌عنوان مشاور امنیت ملی منصوب نکند زیرا او «جاه‌طلب» بوده و تعیین او به این سمت، به جایگاه آمریکا در جهان آسیب خواهد زد.


منبع: تسنیم

کد مطلب: 21060

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر