صبح امروز در سازمان دارالقرآن الکریم

آزمون اخذ درجه استادی حفظ قرآن کریم با حضور ۶ حافظ ممتاز برگزار شد

۶ نفر از ۱۰ حافظ ممتاز حائز شرایط شرکت در آزمون اخذ مدرک استادی حفظ قرآن کریم امروز در جلسه آزمون در سازمان دارالقرآن‌الکریم حاضر شدند.

آزمون اخذ درجه استادی حفظ قرآن کریم با حضور ۶ حافظ ممتاز برگزار شد

گیلان خبر: خانمها رضوان حبیب‌الهی و معصومه گودرزی از اصفهان و آقایان سعید حاجیان از تهران، محسن مزرعاوی از خوزستان، حمید ایران منش از کرمان و محمود بابایی توسکی از همدان صبح امروز بر سرجلسه آزمون اخذ مدرک درجه یک حفظ قرآن کریم با عنوان «استاد حفظ» حاضر شدند.

پیش از این 9 اسم برای این آزمون اعلام شد اما در بررسی‌های بعدی شورای تخصصی آزمون تخصصی حفاظ این اسامی به 10 عنوان افزایش یافت.

علاوه بر 6 نفر حاضر در آزمون فاطمه افشار از قزوین، جواد واعظ دلیلی از اصفهان، زهره حیدری از فارس، محمد مقدسی‌اقدم از اردبیل و  برای حضور در این آزمون دعوت شده بودند که بر سر جلسه امتحان حاضر نشدند.

این مرحله از آزمون شامل پاسخگویی به سؤالات تفسیری 15 جزء اول قرآن کریم است.

پیش از این «محمود بابائی توسکی» یکی از حاضران در آزمون گفته بود: با توجه به اینکه منبع امتحانی تخصصی نیست انگیزه‌ام برای خواندن کم شده است.

او در عین حال گفته است که «مطالعه تفسیر قرآن درک مرا از آیات الهی بیشتر کرد؛ وقتی تفاسیر قرآن را مطالعه می‌کنم احساسم نسبت به زندگی متحول می‌شود و در زندگی شخصی و اجتماعی و حتی ارتباطاتم تأثیر بسیاری داشته است.»

این آزمون در قالب دهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم برگزار می‌شود و افراد مذکور در مراحل قبلی این آزمون موفق به کسب مدرک درجه 2 حفظ، موسوم به «حافظ ممتاز» قرآن کریم شده‌اند و دارای حداقل 10 سال شاگرد پروری هستند.


منبع: فارس

کد مطلب: 21082

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر