عباس غزالی :

امسال با "من یوسفم مادر" در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کنم

بازیگر "وضعیت سفید" گفت: امسال با فیلم دفاع مقدسی "من یوسفم مادر" در جشنواره فیلم فجر حضور دارم، فیلمی که زبان غیرفارسی داشته و بازیگران عراقی در آن نقش بازی کرده‌اند.

امسال با "من یوسفم مادر" در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کنم

گیلان خبر: امسال با فیلم «من یوسفم مادر» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فیلم حضور خواهم داشت؛ این فیلم در مراحل پایانی موسیقی و صداگذاری قرار دارد و فرم حضور در جشنواره را نیز پر کرده است، البته باید منتظر تصمیم هیئت انتخاب برای حضور و یا عدم حضور فیلم در جشنواره باشیم.

وی ادامه داد: «من یوسفم مادر» فیلم خاصی به شمار می رود و در حقیقت برگ جدیدی در پرونده هنری ام خواهد بود، البته این فیلم ملیت دیگری دارد و زبان غیرفارسی روایت می شود، من در این فیلم در کنار یک بازیگر عراقی که نقش مادرم را بازی می کند، حضورم دارم.

بازیگر «وضعیت سفید» با بیان اینکه «من یوسفم مادر» داستان دفاع مقدسی دارد، اظهار داشت: این فیلم مربوط به جوانی به نام یوسف و اهل بغداد است که به خاطر نجنگیدن با ایران از بغداد فرار می کند و توسط نیروهای حزب بعث تحت تعقیب قرار می گیرد، در این فیلم با بازیگران درجه یک عراقی همبازی بودم و به همین دلیل باید بگویم که مخاطبان در این فیلم با عباس غزالی جدیدی روبه رو هستند.

زالی درباره معیار انتخاب فیلم ها برای بازی در آنها تصریح کرد: قطعا همه بازیگران یکسری معیارها و یکسری آرزو دارند که بازی در فیلم های خوب، فیلمنامه های جذاب، نقش های تاثیرگذار جزو آرزوهای هر بازیگری به شمار می رود، ولی واقعیت این است که باید به این مسئله توجه کنیم که چه پیشنهاداتی داریم و بازیگران طبق پیشنهادات و همچنین اهداف و مسیری که برای خودشان انتخاب کرده اند، بازی در فیلم ها را انتخاب می کند.

وی افزود: ممکن است یک فیلم هم قصه و کارگردان خوب داشته باشد و هم نقش تاثیرگذاری هم به بازیگر پیشنهاد شود، ولی نباید فراموش کنیم که تولید یک فیلم به کل تولید سازنده آن بستگی دارد، با این حال وقتی یک کارگردان نام آشنا به بازیگر پیشنهاد کار می دهد، انتخاب برای بازی و بازی نکردن در فیلم با توجه به سابقه کارگردان برای بازیگر بسیار آسان تر است، ولی درباره کارگردانان فیلم اولی هم باید به مولفه ها و توانایی ها و همچنین آثاری که وی در گذشته ساخته، هر چند کوتاه و در قالب مستند، نگاه کنیم و بعد تصمیم بگیریم.

بازیگر «وضعیت سفید» درباره دلیل حضورش در فیلم «من یوسفم مادر» خاطرنشان کرد: این فیلم کاراکترهای زیادی داشت و در حقیقت کشف جدیدی برای من به شمار می رفت و معتقدم در صورت اکران در جشنواره فیلم فجر هم عموم مخاطبان و هم منتقدین را راضی خواهد کرد.

 


منبع: فرهنگ

کد مطلب: 21190

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر