دبیر ستاد بزرگداشت ایام فاطمیه(س) خبر داد

برگزاری تعزیه حضرت زهرا(س) در میدان امام‌حسین(ع)

فاطمیان‎پور از برپایی مراسم تعزیه‎خوانی حضرت زهرا(س) در میدان امام حسین(ع) خبر داد.

برگزاری تعزیه حضرت زهرا(س) در میدان امام‌حسین(ع)

گیلان خبر: سید علیرضا فاطمیان‎پور مدیر فرهنگی هنری شهرداری منطقه 12 و دبیر ستاد بزرگداشت ایام فاطمیه(س)  با اشاره به مجموعه برنامه‎های فرهنگی شهرداری منطقۀ 12 در ایام فاطمیه(س) با عنوان «حدیث اشک» گفت: برپایی سوگوارۀ «حدیث اشک» به عنوان یکی از اصلی‎ترین برنامه‎های سازمان که به صورت متمرکز در میدان امام حسین(ع) در حال برگزاری است، یادآور حضرت زهرا(س) است.

مدیر فرهنگی هنری شهرداری منطقه 12 با بیان اینکه برای آماده‎سازی نمایشگاه کوچه‎های بنی‎هاشم به عنوان یکی از برنامه‎های سوگوارۀ «حدیث اشک» اظهار کرد: امسال نمایشگاه کوچه‎های بنی‎هاشم در مساحت یک هزار و 300 متری در میدان امام حسین(ع) برپا شده است که در آن سیره و وقایع زندگی حضرت زهرا(س) با صدا، نور و جلوه‎های تصویری طراحی شده است تا میزبان شهروندان و علاقه‌مندان معارف اهل‌بیت(س) باشد.

فاطمیان‎پور با اشاره به برپایی فروشگاه کتاب فاطمی در انتهای کوچه‎های بنی‎هاشم گفت: در این فروشگاه کتاب‎هایی مفید دربارۀ سیرۀ حضرت زهرا(س) از شیعه و سنّی با 50 درصد تخفیف به فروش می‌رسد. همچنین غرفۀ حجاب و عفاف آمادۀ میزبانی از علاقه‎مندان است و در این مکان مسابقاتی در زمینۀ حجاب و عفاف برگزار می‌شود.

دبیر ستاد بزرگداشت ایام فاطمیه(س) با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ تعزیه‎خوانی حضرت زهرا(س) یادآور شد: معمولاً تعزیه در ایام محرم و برای امام حسین(ع) و اهل‎بیت ایشان برپا می‌شود. امسال به جهت ترویج این فرهنگ در ایام فاطمیه(س) اقدام به برگزاری تعزیه‎خوانی کردیم.

وی با اشاره به مراسم سمنوپزی به عنوان یک سنت دیرینه میان مسلمانان گفت: در شب شهادت حضرت زهرا(س) طبق سنت دیرینۀ مسلمانان، مراسم سمنوپزی را با حمایت‎های مردم و سازمان با برپایی 14 دیگ سمنو خواهیم داشت.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 23271

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر