وحید جلیلی:

انتقاد می‌کنند که چرا اینقدر از جبهه و شهادت حرف می‌زنید

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس گفت: برخی انتقاد می‌کنند که چرا اینقدر از جبهه و شهادت حرف می‌زنیداما نمی‌دانند که شهدا دلسردی را از جامعه می‌گیرند.

انتقاد می‌کنند که چرا اینقدر از جبهه و شهادت حرف می‌زنید

گیلان خبر: وحید جلیلی شامگاه یکشنبه در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» که با حضور جمعی از مدیران شهری برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز در فضای فرهنگی کشور چالش‌هایی وجود دارد، اظهار داشت: گاهی اوقات برخی می‌گویند که جامعه نیاز به شادی دارد و شما چرا اینقدر از جبهه و شهادت حرف می‌زنید.

وی تصریح کرد: آیات شریفه قرآن می‌فرماید که اگر به دنبال شادابی در جامعه هستید، خط شهادت را در جامعه زنده نگه دارید.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس اضافه کرد: اولین رزق شهدا در محضر خداوند، شادی است و چون شهدا مؤمن هستند از روزی خود به جامعه می‌دهند و جامعه را به شادی و خنده دعوت می‌کنند، شهدا افسردگی، دلسردی، حزن و خوف را از جامعه می‌گیرند.

جلیلی عنوان کرد: این راهبرد باید کاربردی شود و باید هنرمندان و ایده‌پردازان ذیل این منظومه درخشان، استعدادها و ابتکارات خود را به نمایش بگذارند.

وی متذکر شد: اینکه آنچه در شهرک تاریخی «مشهد دوست داشتنی» تقدیم خانواده شهدا شده است، مبتنی بر همین منظومه ریشه‌دار است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس تشریح کرد: در دهه مبارک فجر توفیق پیدا کردیم مرحله اول را با استقبال پیش‌بینی نشده به پایان برسانیم و چون همه تقاضا داشتند این مهم در ایام نوروز هم تکرار شود، فاز دوم نمایشگاه نیز برنامه‌ریزی شد.

جلیلی بیان کرد: در این مرحله از این نمایشگاه، تاریخ مشهد در طول بیش از یک هزار سال و در حوزه‌های مختلفی از جمله هنر، ادب، حماسه، اقتصاد، خانواده و زیارت بازسازی شده است.

وی توضیح داد: جمع کثیری از هنرمندان مشهد به طور شبانه‌روزی تلاش کرده‌اند تا این نمایشگاه در موعد مقرر به ثمر بنشیند. چند درصد باقیمانده کار نیز تا دوم فروردین‌ماه یعنی زمان بازگشایی نمایشگاه برای بازدید عموم تکمیل می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24211

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر