فرمانده کل سپاه:

ریخته شدن خون پاک‌ترین جوانان در شلمچه، باعث تمایز این سرزمین با دیگر مکان‌ها شده است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه عملیات کربلای پنج باعث پی بردن دشمن به قدرت واقعی ایران شد، گفت: ریخته شدن خون پاک‌ترین جوانان در شلمچه، باعث تمایز این سرزمین با دیگر مکان‌ها شده است.

ریخته شدن خون پاک‌ترین جوانان در شلمچه، باعث تمایز این سرزمین با دیگر مکان‌ها شده است

گیلان خبر: عزیز جعفری شامگاه سه شنبه در یادمان شهدای شلمچه و در جمع راهیان‌نور با تاکید بر اینکه شب‌های عملیات کربلای 5 مانند شب‌های قدر انقلاب است، اظهار کرد: عملیات کربلای 5 پس از شکست رزمندگان در عملیات کربلای 4 و در سال 65 صورت گرفت.

وی در ادامه عنوان کرد: برای اینکه جهان به قدرت واقعی ایران پی می‌برد، باید این عملیات انجام می‌شد تا اینکه حاضر به صدور قطع‌نامه 598 به نفع ایران باشند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه بنا به فرموده مقام معظم رهبری شب‌های عملیات کربلای 5، شب‌های قدر انقلاب است، گفت: باید این عملیات زنده‌ نگه داشته شود، چرا که مقام معظم رهبری در سخنانی فرموده بودند که هر کسی این عملیات را فراموش کند، نام او از اردوگاه انقلاب قلم می‌خورد.

جعفری در رابطه با اذن اجرای این عملیات از حضرت امام راحل بیان کرد: به علت سخت بودن شرایط، بحث‌های زیادی در رابطه با اجرای عملیات کربلای 5 انجام شد و به همین دلیل به محضر امام راحل رفتیم.

وی در ادامه افزود: در ابتدا امام راحل در رابطه با اجرای عملیات کربلا پنج مخالفت خود را اعلام کردند، اما در نهایت این عملیات صورت گرفت و سرانجام پیروز شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با یادمان شهدای شلمچه گفت: علت تفاوت و تمایز خاک شلمچه با دیگر مکان‌ها این است که در این مکان خون پاک‌ترین جوانان مرز‌وبوم ریخته شده است.

وی در پایان بیان کرد: حرکت و جریان راهیان‌نور و همچنین زیارت شهیدان، زیارت معنوی است و ما با زیارت شهدا، به درک ذره‌ای از معرفت آنها می‌رسیم.

 

 

منبع: فارس

کد مطلب: 24516

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر