مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی:

معتقدیم باید به ظاهر و گرافیک کتاب‌های قرآنی توجه بیشتری شود

مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی گفت: معتقدیم که باید به ظاهر و گرافیک کتاب‌های قرآنی و فاخر بودن آثار این حوزه توجه بیشتری شود.

معتقدیم باید به ظاهر و گرافیک کتاب‌های قرآنی توجه بیشتری شود

گیلان خبر: محمد ناصری مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی در خصوص جشنواره کتاب‌های آموزشی ویژه کتاب‌های قرآنی، اظهار داشت: کتاب اگر خوب و قوی نوشته شود، تأثیر خود را در خلوت مخاطب می‌گذارد و به این دلیل است که به عنوان یک کار ضروری، جشنواره کتاب‌های قرآنی را در دل جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد برگزار می‌کنیم تا بتوانیم آثار قرآنی مناسب و مفید و استاندارد را برای دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها انتخاب و معرفی کنیم و ضمن آن هم، ناشران و نویسندگان این آثار را در انتخاب مسیر درست و اصولی و انتشار این آثار، یاری و حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه امسال دومین دوره‌ای است که کتاب‌های قرآنی به شکلی ویژه مورد توجه قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: همه تأکید ما جلب توجه بیشتر ناشران به تولیدات قرآنی و ضرورت بازنگری و تولید آثار فاخر و ارزشمند است.

 

ناصری یادآور شد: معتقدیم که باید به ظاهر و گرافیک کتاب‌های قرآنی و فاخر بودن آثار این حوزه توجه بیشتری شود؛ این در حالی است که در بین مسلمانان مرسوم و معمول بوده است که بیشترین همت و امکانات خود را برای کارهای فاخر در زمینه قرآن به‌کار برده‌اند. همین موضوع باعث شده است که اوج هنر اسلامی در زمینه‌هایی مانند خلق قرآن‌های فاخر، معماری اسلامی، خطاطی و دیگر آثار ارزشی صورت گیرد.

مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی گفت: جشنواره کتاب‌های آموزشی ویژه کتاب‌های قرآنی، ضمن بررسی و پرداختن کارشناسانه به موضوع، نقاطی را به عنوان خطای راهنما و مسائل مهمی که باید به آن توجه شود، تعیین می‌کند و در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. این کار در حوزه قرآن و کتاب‌های قرآنی امر بسیار مهمی است که باید بیشتر مورد مداقه و اعتنا قرار گیرد.


منبع: فارس

کد مطلب: 25027

ارسال نظر

انتخاب سردبیر