دولت،بی‌پشتوانه‌تر از همیشه/نگاه دولت به هنرمندان با انتخاب وزرای امنیتی لو رفت

دولت یازدهم با شعار تدبیر و امید در شرایطی کارش را آغاز کرد که با حمایت های بسیاری از جانب هنرمندان و فعالان فرهنگ و رسانه مواجه بود. بررسی اوضاع امروز نشان می دهد که اوضاع کاملا تغییر کرده است.

دولت،بی‌پشتوانه‌تر از همیشه/نگاه دولت به هنرمندان با انتخاب وزرای امنیتی لو رفت

گیلان خبر: هر روز به انتخاب بزرگ مردم در 29 اردیبهشت 1396 نزدیک تر می شویم. هرچه پیش می رویم اوضاع به ضرر جریان دولتی تمام می شود.

دولت یازدهم با شعار تدبیر و امید در شرایطی کارش را آغاز کرد که با حمایت های بسیاری از جانب هنرمندان و فعالان فرهنگ و رسانه مواجه بود. بررسی اوضاع امروز نشان می دهد که اوضاع کاملا تغییر کرده است.

حسن روحانی حتی در انتخاب دو وزیر فرهنگ و ارشاد هم نتوانست دل هنرمندان را بدست بیاورد. همه از او انتظار داشتند که یک «هنرمند» و یا یک «صاحب اندیشه هنری» بر صندلی خدمت به هنرمندان بنشیند اما این اتفاق به گونه ای دیگر رقم خورد.

علی جنتی و سپس رضا صالحی امیری به عنوان وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم نتوانستند نظر هنر دوستان و هنرمندان را جلب کنند چون درخشان ترین سابقه هر دو وزیر، انجام وظایف امنیتی در دستگاه های اطلاعاتی کشور بوده است. روحانی با انتخاب دو مهره امنیتی نوع نگاهش را به هنرمندان ثابت کرد.  

هنرمند باهوش است و تفاوت نگاه اصیل و غیر اصیل یا همان ابزاری را به خوبی می فهمد. دولت یازدهم به عکس های انتخاباتی اش با شعار «برگزاری کنسرت‌ها» معروف شد. در این دوره بسیاری از خواننده های موسیقی توانستند کنسرت هایشان را برگزار کنند اما چیزی که عجیب بود این بود که حسن روحانی حتی حاضر نشد به نامه مشترک چندصد نفر از موسیقیدان ها پاسخ دهد. او حرف آنها را نشنید و تنها با یک جمله عکس یادگاری انداخت:«اجازه دهید کنسرت ها برگزار شود». باید پرسید که آقای روحانی در کدام یک از اجرای این هنرمندان حضور داشته است؟ از کدامشان دلجویی کرده است و به کدامشان دلگرمی داده است؟  

حالا چند روز مانده به انتخابات، کاندیداها باید دو مستند انتخاباتی برای پخش در رسانه ملی مهیا کنند. حسین دهباشی کارگردان مستند انتخاباتی روحانی در سال 1392 اعلام کرده است که اینبار حاضر به ساخت مستند  روحانی نیست. او حتی پا را فراتر گذاشته و تاکید کرده که احتمالا در آینده نیز حاضر به ساخت مستند هیچ کاندیدایی نخواهد شد. او گفته است که ساخت مستند از وعده های بی سرانجام روحانی، بار مسئولیت شرعی دارد و نمی تواند چنین باری را به دوش بکشد.

رضا میرکریمی کارگردان خوشنام کشورمان که این روزها درگیر جشنواره بین المللی فیلم فجر بوده است، یکی از گزینه های کارگردانی مستند روحانی است اما او هم در گفت و گویی تاکید کرده است که مستند انتخاباتی حسن روحانی را نمی سازد.

حمید فرخ نژاد بازیگر توانای کشورمان که غالبا به ارائه حرف های بی پرده سیاسی معروف است، اینبار رویه ای دیگر را  در پیش گرفته است. او در ابتدای دولت یازدهم پستی را در مناطق آزاد جنوب گرفت تا به فرهنگ مردم زادگاهش خدمت کند اما وقتی دید هیچکس دلش به حال فرهنگ نمی سوزد، از مقامش استعفا داد. او حالا در متنی تاکید کرده است که از وعده های بی سرانجام خسته است. فرخ نژاد نوشته است: «گربدهی رای به من چنین کنم، چنان کنم و باز هم ایام انتخابات اومد و جماعت هنری عزیز دل شدن، دوستان عزیزم بدینوسیله صراحتا و در کمال هوشیاری اعلام میکنم از شنیدن حرف‌ها و وعده های انجام نشده از یمین و یسار خسته شدم و دیگه هم قصد ندارم کسی رو از هراس اومدن کس دیگه بترسونم، فقط آرزو میکنم امورات مردم به دست هر کسی افتاد خداوند بهش وجدان مضاعف عنایت کنه که این مردم این روزا خیلی لنگشن»

پرویز پرستویی نیز با تکذیب حمایتش از روحانی متنی را منتشر کرد و اعلام کرد که از هیچکس حمایت نخواهد کرد. پرستویی نوشت: « اعلام میدارم نه در دسته و گروهی هستم ونه قراراست از کاندیدایی حمایت کنم واینکه خودم هم رای خواهم دادیا به چه کسی یک امر خصوصی است وبه خودم مربوط است. امیدوارم رئیس جمهور انتخابی این دوره بتواند پاسخگوی خواسته های مردم شریفمان باشد و تمام تلاشش را برای سربلندی وسرافرازی ایران عزیزمان بکند. ونهایتا از الان تا آخر انتخابات هر خبری از طرف بنده درخصوص حمایت از هرکاندیدایی یا شرکت وعدم شرکت در انتخابات را تکذیب میکنم.

در آخر آرزوی بهروزی وپیروزی روز افزون برای ملت شریف ایران وهمچنین برای سر بلندی ایران عزیزمون دارم.»

حالا دولت یازدهم، بی پشتوانه تر از همیشه راهی کارزار دوزادهمین انتخابات ریاست جمهوری شده است.

منبع: سراج 24

کد مطلب: 25760

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر