صدور 8 رای در بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حالی پایان پذیرفت که هیات رسیدگی به تخلفات 227 رای صادر کرد که از میان آراء صادره سهم بخش بین‌الملل 8 رای بوده است.

صدور 8 رای در بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب

گیلان خبر: هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران نمایشگاه سی‌ام کتاب تهران در ایام روز کاری نمایشگاه 227 رای صادر کرد که از این میزان 219 رای در بخش داخلی و 8 رای مربوط به بخش بین‌الملل بوده است.

بر اساس این گزارش، در بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب8 حکم صادر شد که از آن میان 7 ناشر محروم از نمایشگاه بین‌المللی سال آینده شدند و تنها یک مورد تعطیلی غرفه از روز صدور حکم صورت گرفت.

مصادیق تخلفات بخش بین‌الملل نمایشگاه عبارتند از: پیش فروش کتاب، توزیع کتب سایر ناشران، نقد کردن بن، عدم تطبیق کتاب ارائه شده با بانک اطلاعاتی ناشران بوده است.

هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران نمایشگاه سی‌ام کتاب تهران که قریب  به 60 درصد از آن از اعضای صنف بودند از روز اول نمایشگاه تا پایان نمایشگاه 227 رای صادر کرده است که بر اساس آن 156 ناشر داخلی که حقوق همصنفان خود را در نمایشگاه کتاب رعایت نکرده و مبادرت به تخلفات محرز کرده بودند، از حضور در نمایشگاه کتاب تهران در سال 1397 محروم شدند. این در حالی است که 146 مورد تخلف مربوط به ارائه و فروش کتاب های سایر ناشران بوده است که نگرانیهایی را ایجاد کرد. از مجموع 227 رای صادره، 39 مورد ناظر بر تخلف مربوط به نقد کردن بن کارت های الکترونیک خرید کتاب بوده است.

نقد کردن بن کارت های الکترونیک خرید کتاب بدون فروش کتاب، واگذاری غرفه به غیر، ارائه و فروش کتابهای سایر ناشران، ثبت نام کلاس های آموزشی، عدم رعایت شئونات اسلامی، فروش کتاب بدون مجوز و شناسنامه از مصادیق تخلفات صورت گرفته در بخش داخلی سی امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بوده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26500

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر