اسم یادبود نویسنده کتاب «جدال دو اسلام» برگزار شد

مریجی: «روح‌الله نامداری» انتخاب شده بود تا نشردهنده معارف اسلامی باشد

رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: برای من محسوس بود که او انتخاب شده است تا نشردهنده و مبین معارف ناب اسلامی باشد که ماندن این آثار پربرکت علیرغم مدت کوتاه عمرش شاهد این ادعاست.

مریجی: «روح‌الله نامداری» انتخاب شده بود تا نشردهنده معارف اسلامی باشد

گیلان خبر: مراسم یادبود مرحوم روح الله نامداری به همت هیئت امام رضا(ع) صبح امروز (سه‌شنبه 26 اردیبهشت) در حسینیه دفتر نشر معارف قم برگزار شد.

در این جلسه که جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه، فعالین حوزه کتاب و همچنین دوستان و همکاران مرحوم نامداری حضور داشتند، مسعود پیرمرادیان، مدیرعامل دفتر نشر معارف با بیان ویژگی‌های اخلاقی مرحوم نامداری، فوت ناگهانی این نویسنده بااخلاص جبهه فرهنگی انقلاب را باورنکردنی و برای حوزه نشر جبران ناپذیر دانستند.

وی با بیان مطالعات گسترده آن مرحوم گفت: انتظار می‌رفت جامعه فرهنگی در آینده ایشان را در قامت یک متفکر ببیند ولی گویا تقدیر ایشان چیز دیگری بود و زود از این دنیا رفت.

در ادامه جلسه حجت الاسلام دکتر شمس‌الله مریجی، رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) و استاد مشاور پایان نامه کارشناسی ارشد مرحوم در این مراسم؛ نشر معارف اسلامی را افتخار و سعادت بلندی دانست و گفت: مرحوم نامداری در این زمینه دارای توفیقات فراوانی بودند.

وی خطاب به فعالین حوزه نشر علوم و معارف اسلامی بیان کرد: باید قدر فرصتی که در انتشار معارف دین به انسان دست داده است را دانست و از لحظه لحظه آن استفاده کرد. این جایگاه آن قدر رفیع است که بزرگان دین و علمای ما به پاس دریافت این شأن و جایگاه سجده شکر می‌گذاشتند.

این استاد و پژوهشگر دینی گفت: تلاش مرحوم نامداری همواره بر این بود که راه را برای رساندن این معارف، به آنها که علاقه‌مند هستند، هموار سازد.

وی افزود: او درد انقلاب داشت و درد انقلاب، درد دین است. برای انقلاب و مردم، خیلی حرص و جوش می‌خورد.

دکتر مریجی ضمن اشاره به خاطراتی از مرحوم نامداری گفت: در طول زمان تحصیل روح الله نامداری من حس می‌کردم که او هدایت شده در این مسیر بود و برای من محسوس بود که او انتخاب شده است تا نشردهنده و مبین معارف ناب اسلامی باشد که ماندن این آثار پربرکت علیرغم مدت کوتاه عمرش شاهد این ادعاست.

در پایان جلسه دوستان و همکاران نامداری با ذکر مصیبت و روضه اهل بیت (علیهم السلام) یاد این نویسنده و پژوهشگر انقلاب اسلامی و همکار محققشان را زنده نگه داشتند.

در این مراسم علاوه بر کارمندان دفتر نشر معارف، حجت الاسلام اسماعیلیان؛ رئیس اداره و فرهنگ اسلامی شهرستان قم، حجت الاسلام حسین سیدی؛ نویسنده کتاب پرفروش «همنام گلهای بهاری» و «امیر گلها»، حجت الاسلام حسن علیپور وحید؛ نویسنده کتاب‌های «اسلام رحمانی» و «مکتب در فرآیند نواندیشی» و حجت الاسلام محمدباقر پورامینی؛ عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و... حضور داشتند.

گفتنی است روح الله نامداری، نویسنده و پژوهشگر انقلابی کشورمان هفته گذشته بر اثر عارضه قلبی درگذشت. از وی آثار و تألیفات ارزشمندی همچون «جدال دو اسلام» و «انقلاب و نظریه اجتماعی» باقی مانده است و کتاب «خمینی پدیده پیچیده انسانی» در دست انتشار است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26508

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر