پوران مرادی :

«مجردها» را دوباره به صحنه می‌بریم

نویسنده و کارگردان تئاتر از تمایلش برای اجرای مجدد نمایش «مجردها» که به همراه همسرش، امیر کربلایی زاده آن را اجرا کرده بود، خبر داد و گفت:‌ اگر مشکل مترجم این نمایش را حل کنم حتما آن را مجدد اجرا خواهم کرد.

«مجردها» را دوباره به صحنه می‌بریم

گیلان خبر: پوران مرادی مزرعه نو نویسنده و کارگردان تئاتر درباره نمایش «مجردها» که سه سال پیش در تئاتر شهر به صحنه رفته بود، گفت: خیلی تمایل دارم این نمایش را دوباره اجرا کنم چرا که کم پرسوناژ و خوب بود در جشنواره فجر هم جایزه گرفته است.

وی در ادامه افزود: متأسفانه مترجم نمایش مبلغ زیادی از ما برای کار خواسته که شرایط را برایمان سخت کرده به همین دلیل تصمیم گرفتم کار را برای ترجمه به مترجم دیگری تحویل دهم حتی پیشنهاداتی از کشورهای حاشیه خلیج فارس مثل دبی و قطر نیز برای اجرا داشته‌ام.

مرادی درباره نمایش مجردها اثر فوتنکینو توضیح داد: این نمایشناهن درباره خانم و آقای پیری است که مجرد هستند و در یک بنگاه همسریابی کار می‌کنند اینها  به تدریج عاشق هم می‌شوند و ازدواج می‌کنند. این نمایشنامه علی رغم سادگی، دارای مسائل تیزی است در واقع یک تراژدی انسانی در قرن جدید محسوب می‌شود.

وی همچنین گفت: تراژدی دیگر این است که ما در این عصر آنقدر درگیر روزمرگی شده‌ایم که دیگر فرصتی برای احساساتمان پیدا نمی‌کنیم همان چیزی که دو شخصیت این نمایش درگیرش هستند اینها به ظاهر خیلی سرشان شلوغ است اما در واقع زندگی شان از احساس و شادی دور شده است.

مرادی درباره نمایش چهل گیس و حسن کچل که در فجر سال گذشته به صحنه رفت گفت: تمایل برای اجرای عموم این نمایش هم دارم اما متأسفانه به تا به حال نشده ، اجاره کارها در تماشاخانه‌های خصوصی بالا است و کارها به سمتی رفته که همه باید چهره داشته باشند کار ما هم اینطور نبده با اینکه کار خیلی خوبی از آب درآمد به نظر من الان اجرا بردن یا پول یا رابطه می‌خواهد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 27021

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر