حجت‌الاسلام رفیعی:

امنیت کنونی ایران را مدیون شهدا هستیم/ فتنه تکفیر باید در نطفه خفه شود

استاد حوزه علمیه قم گفت: شهدا جان خودشان را برای آرمان‌های دینی فدا کردند و امنیت کنونی ایران را مدیون شهدا هستیم.

امنیت کنونی ایران را مدیون شهدا هستیم/ فتنه تکفیر باید در نطفه خفه شود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی ظهر امروز در جلسه سخنرانی در حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به ویژگی‌های انسان مومن اظهار کرد: از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به سخاوت، ایمان و شجاعت اشاره کرد.

وی ادامه داد: شهدا جان خودشان را برای آرمان‌های دینی فدا کردند و امنیت کنونی ایران را مدیون شهدا هستیم، یکی از مهم ترین اصول دینی اسلام مبارزه با دشمنان است، این دین برای رسیدن به حق همیشه در حال مبارزه و مجاهدت است.

استاد حوزه علمیه قم افزود: اسلام بنا بر آغاز جنگ ندارد، ولی این دین در مقابل حمله دشمنان دفاع می‌کند، البته اسلام برای جنگ نیامده است، امام علی(ع) در بیشتر جنگ‌های اسلام حضور داشت و این یکی از افتخارات این امام معصوم است.

رفیعی با اشاره به حضور نظامی ایران در کشورهای دیگر اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این خصوص فرمودند اگر با دشمنان در خارج از مرزها مبارزه نکنیم، آتش جنگ به داخل کشور خواهد رسید.

وی ادامه داد: نباید اجازه نزدیک شدن دشمنان به مرزهای کشورمان را بدهیم و باید در نطفه، فتنه تکفیر را خفه کنیم.

استاد حوزه علمیه قم افزود: اگر اراده خداوند نباشد، اگر همه مردم بخواهند کاری را انجام بدهند، آن کار شدنی نیست، همه امور به اراده خدا وابسته است.

رفیعی با اشاره تاثیر اراده الهی در مالکیت اظهار کرد: بدون این اراده مالکیت شدنی نیست، انسان اسباب عزت و ذلت را فراهم می‌کند، اما اراده خداوند موجب می‌شود که یک انسان به عزت یا ذلت برسد.

وی ادامه داد: امام صادق(ع) فرمود مالکیت را خدا به افراد مورد تائید می‌دهد، کسانی که عهده‌دار حکومت در دوران حیات ائمه معصومین(ع) بودند، در واقعیت مالکیت آن‌ها را غصب کردند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: اگر خداوند بخواهد با اراده خودش به کسی عزت بدهد، همه عالم هم توان ایستادگی را در برابر این اراده خداوند ندارد، افراد بسیاری تلاش کردند که قیام امام خمینی(ره) به پیروزی نرسد، اما این قیام پیروز شد.

رفیعی با اشاره به درخشش نام امام خمینی(ره) در جهان اظهار کرد: نام بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران اکنون در کشورهای مختلف جهان در حال درخشش است، نام یکی از بلوارهای بزرگ شهر نجف در نزدیکی فرودگاه این شهر به نام امام خمینی(ره) است.

وی ادامه داد: قرآن کریم افرادی را که مردم از جهاد نهی می‌کنند، مذمت کرده است، از جمله ویژگی‌های این افراد بخل و ترس است، اشخاصی همچون عمار یاسر و سلمان فارسی در میان اصحاب رسول خدا(ص) به شجاعت معروف بودند، اما قرآن کریم در سوره احزاب از بخل عده‌ای از افراد در جنگ انتقاد کرده است.

استاد حوزه علمیه قم افزود: انسان جز خداوند، ولی ندارد و او نمی‌تواند که در برابر ذلت و عزت خدا مقاومت کند، زمانی که مردم به دنبال ذلیل کردن شخصی باشند و خداوند بخواهد که آن فرد عزیز شود، فرشتگان از کار خدا تعجب می‌کنند.

رفیعی در پایان با اشاره به راه استجابت دعا اظهار کرد: رسول اکرم(ص) فرمود اسم اعظم الهی در آیات 26 و 27 سوره آل عمران نهفته است و کسی که این دو آیه را بخواند، دعایش مستجاب می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 27789

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر