تفاهم‌نامه همکاری سازمان دارالقرآن و دانشگاه پیام‌نور عملیاتی شد

برگزاری کارگاه سبک زندگی قرآنی در دانشگاه پیام‌نور

مدیر طرح و برنامه سازمان دارالقرآن با اشاره به اجرایی شدن تفاهم‌نامه همکاری سازمان دارالقرآن و دانشگاه پیام‌نور از برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی قرآنی و دوره‌های تربیت مربی قرآن در ۶ ماه دوم سال خبر داد.

برگزاری کارگاه سبک زندگی قرآنی در دانشگاه پیام‌نور

گیلان خبر: اواخر سال 1394 سازمان دارالقرآن به منظور ارتقای آموزش قرآن کریم در بین دانشجویان، با دانشگاه پیام نور تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرد و مقرر شد در حوزه آموزش و پژوهش اقداماتی صورت گیرد اما این امر جدی گرفته نشد تا اینکه امروز در جلسه‌ای با مسئولان دو نهاد، فعالیت قرآنی در دانشگاه پیام نور توسط سازمان دارالقرآن مورد بررسی قرار گرفت.

سیدجعفر صادقی مدیر طرح و برنامه سازمان دارالقرآن با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه پیام نور اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با نیم میلیون دانشجو بزرگترین شبکه آموزشی کشور به شمار می‌رود به همین دلیل ما سال 1394 تفاهم‌نامه همکاری با این دانشگاه منعقد کردیم.

وی با بیان اینکه بعد از انعقاد تفاهم‌نامه طبق فرآیند پیش‌بینی شده بنا بود کارگروهی تشکیل شود تا تفاهم‌نامه را عملیاتی کنند، گفت: در سال 1395 هم چند جلسه برگزار شد و نماینده دانشگاه در سازمان دارالقرآن حضور پیدا کرد و فعالیت‌هایی صورت گرفت اما به صورت جدی برنامه‌ای اجرای نشد.

صادقی با اشاره به اینکه امسال بنا شد این روند جدی‌تر پیگیری شود، افزود: به همین منظور امروز در جلسه کارگروه عملیاتی مصوباتی داشتیم که بر اساس آن در حوزه آموزشی و سبک زندگی قرآنی بنا شد کارگاه‌های سبک زندگی قرآنی برای گروه‌های هدف دانشگاه پیام‌نور با مدیریت سازمان و هماهنگی دو دستگاه برگزار شود.

مدیر طرح و برنامه سازمان دارالقرآن با بیان اینکه دوره تربیت مربی سبک زندگی قرآنی 6 ماهه دوم سال برگزار خواهد شد، گفت: سیستم آموزش مجازی دانشگاه پیام نور، تکنولوژی آموزشی و زیرساخت‌های این دانشگاه برای برگزاری دوره‌ و کارگاه‌ها مورد استفاه قرار می‌گیرد؛ همچنین مقرر شد در حوزه آموزش مجازی و تولید محتوا همکاری بین طرفین انجام شود.

وی از راه‌اندازی رشته‌های قرآنی و مهارت‌های آموزشی با صدور مدرک با امضای طرفین در دانشگاه پیام نور خبر داد و افزود: بر اساس مصوبات این جلسه علاوه بر تأسیس رشته‌های قرآنی، تعامل بین گروه علوم قرآن و حدیث پیام نور و بقیه گروه‌های مرتبط با سازمان دارالقرآن بیشتر می‌شود.

صادقی با بیان اینکه بنا شد در ماه اخیر تبادل اطلاعات صورت گیرد و جلسه بعدی هم برای روند اجرا و بازخورد تشکیل شود، خاطر نشان کرد: جلسه امروز دو ویژگی مهم داشت؛ اول اینکه از مرحله نظری و کلان وارد مباحث عملی شدیم یعنی به طور مشخص زمان‌بندی و فعالیت‌ها و فرایند اجرای آن مشخص شد، و دوم اینکه در این جلسه با توجه به حضور مدیر قرآن و عترت دانشگاه پیام‌نور بحث‌های جدی مطرح و در حوزه علمی پژوهشی هم راه‌های همکاری جدیدی بین دارالقرآن و دانشگاه پیام نور باز شد. 

وی درباره اجرای برنامه‌های مصوب بین دو نهاد گفت: بخشی برنامه‌ها در 6 ماه دوم سال و بخش علمی پژوهشی نیز در ماه اخیر آغاز می‌شود. در برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی و دوره های تربیت مربی کیفیت مهم‌تر از کمیت است به همین دلیل در هر استان یک کارگاه برگزار می‌شود و درباره تربیت مربی از هر استان یک یا دو نفر پذیرش می‌شوند. همچنین در بحث عملی یا ایجاد درس اختیاری کاربردی در حوزه قرآن تمامی دانشجویان می‌توانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 28667

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر