گزارشی از سومین اجتماع مدافعان حرم در رشت

فداکار: قیام و قعود حضرت زینب برای خدا بود

حجت السلام فداکار در ادامه به مقام زن در اسلام اشاره کردند و گفتند در اسلام زنانی مانند حضرت زینب (س) و مادر بزرگوارشان حضرت زهرا (س) نه تنها الگوی زنان هستند بلکه در منظر سایر معصومین (ع) حضرت زینب و حضرت زهرا الگوی مردان نیز هستند و دین اسلام در این بعد از تمامی ادیان متمایز می شود.

فداکار: قیام و قعود حضرت زینب برای خدا بود

گیلان خبر : مراسم اجتماع مدافعان حرم به مناسبت سالروز وفات حضرت زینب(س)در مسجد قدس رشت و به همت هیات ثارالله این شهر  با سخنرانی  حجت السلام  فداکار برگزار شد.
به گزارش گیلان خبر حجت السلام والمسلمین فداکار با اشاره به جایگاه حضرت زینب (سلام الله علیها) گفت: در منابع تاریخی حول مسئله حضرت زینب قبل از عاشورا زیاد پرداخته نشده است و مقاتل تنها به جریان ازدواج و مجالس تفسیر قرآن ایشان در مدینه پرداخته اند.
حجت السلام والمسلمین فداکار در ادامه به مقام زن در اسلام اشاره کردند و گفتند: در اسلام زنانی مانند حضرت زینب (س) و مادر بزرگوارشان حضرت زهرا(س) نه تنها الگوی زنان هستند بلکه در منظر سایر معصومین(ع) حضرت زینب و حضرت زهرا الگوی مردان نیز هستند و دین اسلام در این بعد از تمامی ادیان متمایز می شود.

http://static0.gilankhabar.com/serve/zF0BHpWoToTt/S-Pj5PJrEf8,/IMG-20140516-WA0013.jpg

وی در ادامه افزود: وصیت در جریان عاشورا از جانب اباعبدالله(ع) به حضرت زینب نیز اتفاق افتاد و دو حدیث دیگر هم در مورد جایگاه زنان در اسلام وجود دارد که یکی از پیامبر اعظم (ص) در مورد لقب  "ام ابیها"  بودن حضرت زهرا(س) و در حدیث دیگری که منقول از امام زمان (عج) است و امام عنوان میکند که حضرت زهرا (س) برای من "اسوه الحسنه" است .

حجت  السلام فداکار در ادامه صبر و انفاق را دو ویژگی حضرت زینب (س) بیان کرده و گفتند: قیام زینب برای قعودش بود و قعود زینب برای قیامش و شادی و غمش برای خدا بود در حالی که ما ، در زندگی خود نه شادی ما شادی واقعی و در راه خداست و نه عزاداری و غم و ماتم ما در سوگ نزدیکانمان در راه خدا. حجت السلام فداکار در ادامه با بیان حدیثی از امام صادق (ع) در مورد شرایط علم به تفسیر آن حدیث پرداختند.
 

کد مطلب: 298

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر