مدیر‌کل اوقاف آذربایجان غربی خبر داد

اجرای برنامه‌های مختلف درکنار مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی از جلب مشارکت نهاد‌های مختلف برای برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد و گفت: فعالیت‌های قرآنی استان به خوبی حمایت نمی‌شوند چون موقوفه قرآنی نداریم.

اجرای برنامه‌های مختلف درکنار مسابقات سراسری قرآن

گیلان خبر: حجت‌الاسلام ناصر جوانبخت در نشست هماهنگی چهلمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در ارومیه با ارائه گزارشی از روند انجام مقدمات برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآن کریم در ارومیه گفت: این مسابقات در روزهای ۱۱ تا ۲۴ شهریورماه امسال به میزبانی حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار می‌شود.

وی با قدردانی از همراهی سپاه شهدای آذربایجان غربی در راستای برگزاری هرچه بهتر این دوره از مسابقات گفت: امیدواریم بتوانیم ظرفیت دیگر نهادها نیز در این راستا بهره ببریم اما تاکنون اعلام همکاری خاصی از نهاد استانی نداشته‌ایم.

وی با اشاره به تشکیل دو ستاد معین و ستاد اجرایی برای برنامه‌ریزی و هماهنگی برگزاری مسابقات کشوری در ارومیه، افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی از هشت ماه قبل، با تشکیل ستاد اجرایی و برگزاری جلسات با مسؤولان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات قرآن کریم است.

جوانبخت از پخش مستقیم و کامل مسابقات قرآن کریم کشور از شبکه قرآن و معارف خبر داد و خاطرنشان کرد: صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی و شبکه خبر نیز این رویداد مهم قرآنی را پوشش خواهند داد.

وی از اجرای برنامه‌های مختلف جانبی در این رقابت‌ها خبر داد و گفت: در کنار مسابقات محافل قرآنی با حضور قاریان ممتاز کشوری و بین‌المللی برگزار و از فرصت برگزاری رقابت‌های سراسری قرآن کریم برای کارگاه‌های آموزشی نیز بهره خواهیم گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی اولویت ستاد اجرایی مسابقات قرآن کریم را ایجاد موقوفات قرآنی اعلام و اذعان کرد: استان آذربایجان غربی دارای ۶ هزار موقوفه و ۳۶ هزار رقبه است که بیشتر آنها انتفاعی و برای احداث مسجد و حسنیه وقف شده است.

حجت‌الاسلام جوانبخت از نبود موقوفه قرآنی در استان خبر داد و تصریح کرد: از آنجایی که مؤسسه‌های قرآنی از عدم حمایت‌های مالی دولت از این تشکل‌های مردم نهاد در مقایسه با سایر فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی گله‌مند هستند نمی‌توان از آنها انتظار کمک مالی برای برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم داشت.

وی ابراز امیدواری کرد برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شرایط و بسترهای لازم را برای ثبت موقوفات قرآنی در استان فراهم سازد. همچنین وی وقف مشارکتی را طرحی مناسب در ایجاد وقف‌های قرآن خواند.

در این جلسه در خصوص راهکارهای جلب مشارکت نهادهای مختلف برای برگزاری مسابقات بحث شد.

فعالان قرآنی این استان در چند سال اخیر صاحب چهار رتبه برتر مسابقات بین‌المللی تهران بوده که وحید وکیلی، حامد ولیزاده در رشته قرائت و زینب محمد‌نژاد و مرتضی محمد‌نژاد هم در رشته حفظ کل قرآن این رتبه‌ها را به دست آورده‌اند.

چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف کشور ۱۱ تا ۲۴ شهریورماه جاری در ارومیه برگزار می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30001

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر