حجت‌الاسلام شهاب مرادی:

خداوند نسبت به دختران «رئوف‌تر» از پسران است

کارشناس خانواده، ازدواج و جوانان، گفت: خداوند به جنس مؤنث رئوف‌تر از جنس مذکر است و ابراز محبت به فرزندان به ویژه به فرزند دختر در آموزه‌های اسلامی بسیار مورد تأکید است.

خداوند نسبت به دختران «رئوف‌تر» از پسران است

گیلان خبر: مراسم باشکوه جشن میلاد حضرت معصومه(س) در آستان مقدس خانم فاطمه اخری(س) برگزار شد.

 در این مراسم که با حضور پرشور مردم و مسئولین در آستان مقدس خانم فاطمه اخری(س) برگزار شد، ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین شهاب مرادی کارشناس خانواده، ازدواج و جوانان، گفت: خداوند به جنس مؤنث رئوف‌تر از جنس مذکر است.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: اگر مردان می‌خواهند از رأفت ویژه خداوند برخوردار شوند به محارم خود محبت کنند.

مرادی با بیان اینکه در روایات اسلامی دختر نشانه رحمت الهی است، افزود: ابراز محبت به فرزندان به ویژه به فرزند دختر در آموزه‌های اسلامی بسیار مورد تأکید است.

وی در ادامه داد: نوازش روزانه فرزندان، سنت پیامبر اکرم(ص) است و رسول خدا هر روز خود را با دست کشیدن بر سر فرزندان آغاز می‌کردند. 

این کارشناس خانواده خاطرنشان کرد: دین بسیار عطوف و مهربانی داریم و نباید رفتار چکشی و خشن با فرزندان داشته باشیم و معیارمان به غلط این باشد و این را هم به فرزرندان بقبولانیم که اگر نمره خوبی بگیرند دوستشان داریم.

وی یادآور شد: مهمترین موضوع این است بچه‌ها و دخترانمان را دوست داشته باشیم چرا که فرزندان با مهربانی رشد می‌کنند.

مرادی اضافه کرد: فرزندان نیاز به توجه دارند، بوسیدن و نوازش کردن ساده‌ترین نوع محبت و حداقل کاری است که می‌توان انجام داد و فوت و فن خاصی نمی‌خواهد.

وی اظهار کرد: فرزندانمان را وقتی کودک هستند می‌بوسیم و نوازش می‌کنیم و محبت می‌کنیم اما در بحرانی‌ترین روزگار فرزندان مانند دوران بلوغ آنها را رها می‌کنیم.

این کارشناس خانواده در ادامه گفت: ارتباط عاطفی در جامعه ضعیف است که نباید اینطور باشد بلکه باید ابراز محبت بین اعضای خانواده بیشتر وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: اگر پدر و مادر غمخوار دختران باشند نیازی نیست در فضای مجازی خود را بروز دهد تا گرفتار افراد شیاد و فریبکار شود که محبت دروغین عرضه می‌کنند.

مرادی اظهار داشت: پدر و مادر پناه فرزندان باشند و این پناه بودن، محدود به فرزندان خودشان هم نیست اگر در اقوام یتیم وجود دارد مورد رسیدگی قرار بگیرند.

وی درباره تربیت پسران هم گفت: پسران باید مسئولیت پذیر، عشق ورز، فداکار و مهربان تربیت شوند، مرد باید فدای زن و بچه بشود و زن و فرزند باید قدردان مرد خانه باشند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30140

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر