حمایت ارشاد از فیلم سخیف‌تر از «۵۰ کیلو آلبالو»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از یک سو تصمیم می‌گیرد فیلم سخیف‌تر از «۵۰ کیلو آلبالو» با درجه‌بندی و محدودیت سنی در سینماها اکران شود اما از سوی دیگر با اختصاص تنها سالن خود به این فیلم مبتذل، از آن حمایت می‌کند!

حمایت ارشاد از فیلم سخیف‌تر از «۵۰ کیلو آلبالو»

گیلان خبر: فیلمی که سخیف‌تر و مبتذل‌تر از «50 کیلو آلبالو» است و مدت‌ها وزارت ارشاد در ارائه پروانه نمایش به فیلم مردد بود و بارها و بارها فیلم با اصلاح روبرو شد، اکنون مورد حمایت این وزاتخانه قرار گرفته و تنها سالن‌ سینمایی که زیر نظر وزارت ارشاد است و حکم مدیریت این سینما توسط سازمان سینمایی ارائه می‌شود، سانس‌‌هایی را به این کمدی مبتذل اختصاص داده است!

فیلمی که با شوخی‌های جنسی و الفاظ رکیک بسیاری همراه است، بالاخره با تصمیم سازمان سینمایی با درجه‌بندی ممنوعیت برای گروه سنی زیر 12 سال روانه اکران شد (هر چند که به همین تصمیم هم نقد وارد است) اما از سوی دیگر وزارت ارشاد با اتخاذ سیاست «یک بام و دو هوا»، از این فیلم مبتذل حمایت کرده و سالن متبوع خود در «موزه سینما» را در اختیار فیلم قرار داده است!

 

 

فیلمی که بنیان خانواده را هدف قرار گرفته و با ابتذال و شوخی‌های نامتعارف قصد خنداندن مردم را دارد، مورد حمایت قرا رگرفته است. این فیلم با موضوع کپی شده از «50 کیلو آلبالو» با ساختاری تکراری و چارچوب‌هایی نامتعارف ساخته شده است.

وزارت ارشاد از یک سو فیلم را با درجه بندی و اصلاحات روانه اکران می‌کند و از سوی دیگر سانس‌هایی از سالن در اختیار وزارتخانه را به فیلم اختصاص می‌دهد، این سیاست یک بام و دو هوا چگونه توجیه می‌شود؟!


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30250

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر