در دیدار حجت‌الاسلام شاهسونی با سردار غیب‌پرور مطرح شد

بررسی راه‌های همکاری بسیج با بیت‌الاحزان

علیرضا شاهسونی و سردار غیب‌پرور، رؤسای سازمان بسیج مستضعفان و مؤسسه بیت‌الاحزان بر همکاری‌های دوجانبه تأکید کردند.

بررسی راه‌های همکاری بسیج با بیت‌الاحزان

گیلان خبر: حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) با سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس و دیگر مدیران ارشد سازمان بسیج مستضعفان دیدار کرد.

از آنجایی که استان فارس خواستگاه مؤسسه بیت‌الاحزان است، سردار غیب‌پرور در زمان فرماندهی سپاه فجر استان فارس با این مؤسسه به خوبی آشنا بوده و از مدارس شبانه‌روزی این مؤسسه در دهستان خیر و سایر مناطق شهرستان استهبان بازدید به عمل آورده است.

این دیدار هم با دستور وی مبنی بر آشنایی مدیران ارشد سازمان با بیت‌الاحزان و همکاری بیشتر با این مؤسسه انجام شد.

در این دیدار عبد‌الله گنجی مدیر‌مسئول روزنامه جوان، سید‌ نظام‌الدین موسوی مدیر‌عامل خبرگزاری ما، منصور امینی مسئول قرارگاه فضای مجازی بسیج و جمعی از مسئولان ارشد سازمان بسیج مستضعفان حضور داشتند.

در ابتدای دیدار شاهسونی به ارائه گزارشی از شکل‌گیری، فعالیت‌ها و چگونگی گسترش شعب و مدارس مؤسسه به اقصی‌نقاط کشور ارائه کرد و طرح‌های اختصاصی مؤسسه مانند سفیران قرآنی و اعزام معلم قرآن به مناطق محروم را برای حاضران تشریح کرد.

شاهسونی همچنین از بکار‌گیری حافظان تربیت شده در مؤسسه خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های مؤسسه در حوزه اشتغال، بکار‌گیری قرآن‌آموزان مؤسسه است. به این صورت که پس از پایان حفظ قرآن برای این عزیزان دوره‌های مختلف تربیت مربی برگزار و این حفاظ قرآن در شهر و دیار خود شعب و مدارس جدید مؤسسه را راه‌اندازی می‌کنند که در این میان برخی از این جوانان درکار خود بسیار موفق بوده و با دست خالی و کمترین حمایت در فعالیت‌های قرآنی منطقه خود دگرگونی ایجاد کرده‌اند.

شاهسونی همچنین از پوشش مطلوب فعالیت‌های قرآنی کشور به ویژه مناطق محروم و معرفی فعالان قرآنی گمنام شهرستان‌ها از خبرگزاری ما تشکر و قدر‌دانی کرد.

در ادامه موسوی مدیر‌عامل خبرگزاری ما از آمادگی این خبرگزاری مبنی بر اعزام تیم رسانه‌ای خبرگزاری برای تهیه گزارش و مستند از فعالیت‌های بیت‌الاحزان خبر داد.

همچنین امینی مسئول قرارگاه فضای مجازی بسیج ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با بیت‌الاحزان از اطلاع‌رسانی فعالیت‌های این مؤسسه خبر داد.

گنجی مدیر‌مسئول روزنامه جوان هم از انتقال تجربیات این روزنامه در زمینه سبک زندگی اسلامی به قرآن آموزان مؤسسه خبر داد.

درپایان و با دستور سردار غیب‌پرور مقرر شد تا کارگروهی تشکیل و در آن راه‌های همکاری گسترده بسیج با مؤسسه بیت‌الاحزان بررسی شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30252

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر