به همت مؤسسه رهپویان شهدای علم و فناوری قزوین؛

راه‌اندازی یک مجتمع فرهنگی تفریحی با هدف ارائه الگوی مناسب شادی حلال

مؤسسه رهپویان شهدای علم و فناوری قزوین، مجتمع فرهنگی تفریحی «ثمین» را با هدف بازنگری در رویکرد موجود به اوقات فراغت، ارائه الگوی مناسب نشاط و شادی حلال و ترویج سبک زندگی اسلامی همراه با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی راه‌اندازی کرد.

راه‌اندازی یک مجتمع فرهنگی تفریحی با هدف ارائه الگوی مناسب شادی حلال

گیلان خبر: حسام صفیاری، مسئول مؤسسه رهپویان شهدای علم و فناوری گفت: در جهان پر تنش امروز که انسان‌ها به دلیل مشغله فراوان همواره احساس خستگی می کنند اهمیت اوقات فراغت بر کسی پوشیده نیست و اسلام نیز به عنوان دین جامع  با سرگرمی و تفریح به عنوان یک نیاز و خواسته ی فطری و یا یک ضرورت ناشی از جهان اجتماعی انسان به صورت مشروط و مقید نه تنها مخالفتی نداشته بلکه به اشکال و مصادیقی از آن نیز توصیه کرده است.

صفیاری تصریح کرد: بنابراین باید هر نوعی از تفریح و فراغت، عاری از گناه، ضرر رساندن به جسم و روح، اتلاف عمر، تضییع حقوق دیگران، تولید هیجانات کاذب و تخدیر کننده، تفاخر و تظاهر و ... فاصله داشته و تفریحات جمعی بر فردی ترجیح داده شود.

وی ادامه داد: از طرفی دشمن در جنگ نرم تمام قوای خود را به کار گرفته و با انواع و اقسام ابزارها و قالب‌های هنری و... پا در عرصه میدان نبرد فرهنگی گذاشته است و متأسفانه توانسته با این ابزار سبک زندگی شیطانی خود را در لایه‌های زندگی اکثر مردم اعم از مذهبی و غیر مذهبی، انقلابی و غیر انقلابی به طور وسیع چه در حوزه‌های نگرش‌ها و ارزش‌ها و چه در حوزه باورها و رفتارها وارد سازد.

مسئول مؤسسه رهپویان شهدای علم و فناوری قزوین افزود: بنابراین ضرورت تدوین قواعد و معیارها، تولید کالا و خدمات تفریحی، ایجاد امکانات و بسترهای فراغتی  و تفریحی متناسب با نیازهای متنوع همگانی و تحولات عصری و البته با محوریت هویت دینی و مؤلفه های اصیل اسلامی ضرورتی اجتناب ناپذیر می نماید و از جمله رسالت‌های مهمی که امروز برای ما به عنوان متولیان فرهنگی در جامعه متصور است این است که بتوانیم مفاهیم دینی را در قالب‌ها و شیوه‌هایی ارائه کنیم تا علاوه بر اینکه مخاطب را در حوزه باورها و ارزش‌ها نیرومند ساخته باشیم به نیازهای طبیعی دوره جوانی پاسخ داده ودر نهایت بتوانیم حوزه رفتاری و سبک زندگی وی را بازسازی نماییم.

صفیاری خاطرنشان کرد:به همین منظور مجتمع فرهنگی تفریحی «ثمین» با اهداف ارائه الگوی مناسب نشاط و شادی حلال و  تفریح فرهنگی، ترویج سبک زندگی اسلامی، بازنگری در رویکرد موجود به اوقات فراغت و توجه به نیازهای واقعی و متنوع توده‌ها، متنوع ساختن خدمات تفریحی، اهتمام به جنبه‌های آموزشی، اخلاقی و تربیتی در برنامه‌های تفریحی و اهتمام به نوآوری و خلاقیت در بهره گیری از ظرفیت‌ها و سرمایه های فرهنگی در چابکسر راه اندازی شد.

photo_2017-08-03_08-55-25

وی اضافه کرد:در این مجتمع کارگاه های مشاوره با موضوعات آشنایی و کنترل هیجانات، تربیت فرزند و سبک زندگی اسلامی، کارگاه های مهارتی مثل نجاری ،نانوایی، ذبح شرعی و ارتباط و شناخت حیوانات اصلی، برنامه های تفریحی ورزشی مثل ورزش های آبی مانند شنا، جت اسکی، اسکی روی آب، ورزش های خاکی مثل موتور سواری، تیراندازی با تفنگ بادی، پینت بال، شن بازی واسب دوانی و ورزش های هوایی مثل راپل و قرقره اجرا می گردد.

photo_2017-08-03_08-55-26

صفیاری یادآور شد: همچنین در محوطه سازی سعی شده با توجه به این فرمایش رهبری که «هر پیامی، هر دعوتی ،هر انقلابی، هر تمدنی ،هر فرهنگی مادامی که در قالب هنر ریخته نشود شانس ماندن ندارد، شانس نفوذ و گسترش ندارد و فرقی هم بین پیام حق  و باطل نیست. هنر یک ابزار فوق العاده است» با دعوت از معماران، طراحان و گرافیست های خلاق و ذبده فضا آرایی با شکلی وزین و در خور شأن مجتمع ثمین طراحی و آماده شود.

photo_2017-08-03_08-55-28

مجری طرح مجتمع ثمین ادامه داد: در کنار برنامه های فوق برگزاری نمایشگاه کتاب، استفاده از سرودهای مهیج با مضامین ملی و دینی و عکاسخانه نیز از دیگر برنامه های این مجتمع است و از همه مجموعه های فرهنگی سراسر کشور و نیز خانواده های محترم دعوت می شود تا جهت کسب اطلاعات بیش تر و حضور در دوره های مجتمع با شماره 01342656881 و 09352754884 تماس حاصل نمایند.


منبع: قزوین خبر

 

کد مطلب: 30731

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر