برگزاری دومین کنگره فصلی شعر کوتاه با محوریت اصحاب آخرالزمانی سیدالشهداء(ع)

مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر از برگزاری دومین کنگره فصلی شعر کوتاه با محوریت اصحاب سیدالشهداء(ع) و مدافعان حریم اهل‌بیت(ع) خبر داد.

برگزاری دومین کنگره فصلی شعر کوتاه با محوریت اصحاب آخرالزمانی سیدالشهداء(ع)

گیلان خبر: «یوسف رحیمی»، مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر با اعلام خبر برگزاری دومین کنگره فصلی شعرکوتاه گفت: این کنگره به صورت مجازی در دو قالب دوبیتی و رباعی با موضوع انصار الحسین(ع) و با محوریت اصحاب سیدالشهداء(ع) و اصحاب آخرالزمانی ایشان (مدافعان حریم اهل بیت(ع)) برگزار می‌شود.

وی درباره فصلی بودن برگزاری این کنگره یادآور شد: علت فصلی برگزار کردن این کنگره این است که این برنامه به صورت مداوم و پیوسته باشد و مخاطب آن را دنبال کند و علاوه بر آن، بتوان در هر فصل موضوع مهمی متناسب با آن ایام را مطرح کرد.

رحیمی درباره جایگاه شعر کوتاه نیز گفت: امروزه از شعر کوتاه استقبال خیلی خوبی می‌شود و از سوی دیگر، شعر کوتاه می‌تواند قدمی برای شکوفایی استعدادهای شاعران باشد. در واقع برگزاری این کنگره‌ها با هدف استعدادیابی شعرای جوان و تازه‌کار است.

مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر درباره برگزاری اولین کنگره شعر کوتاه نیز گفت: موضوع کنگره پیشین، «شعر اخلاقی» بود که در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد، ضمن اینکه سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با شاعران بر تعمق در دعای مکارم الاخلاق امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه تأکید کردند و همچنین پیش از این، تأکیداتی درباره استفاده از توصیه‌های امام صادق(ع) به عبدالله جندب مطرح کرده بودند. در همین راستا، موضوع اولین کنگره شعر کوتاه را شعر اخلاقی با محوریت دعای مکارالاخلاق و توصیه‌های امام صادق(ع) به عبدالله جندب قرار دادیم.

وی درباره نحوه ارسال آثار و آخرین مهلت ارسال آثار نیز گفت: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثارشان را تا شنبه 18 شهریورماه در ربات تلگرام کنگره فصلی به نشانی https://t.me/Shereheyat_bot ثبت کنند. ضمن اینکه طبق روال کنگره‌های مجازی، مهلت دریافت آثار قابل تمدید نیست.

رحیمی افزود: در این کنگره از 40 اثر برتر(هر اثر دو میلیون ریال) تقدیر خواهد شد. 


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 31183

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر