مجید مظفری:

کمدی این نیست که فقط مخاطب را بخندانید/ در آثار جلف بازی نمی‌کنم

مجید مظفری گفت: با توجه به اینکه آخرین فیلم سینمایی که در آن بازی داشتم یک اثر کمدی است، اما در فیلمی که جلف باشد حضور پیدا نخواهم کرد چرا که برخی موارد که در فیلم‌های کمدی شاهدیم در شأن سینما و ادبیات نمایشی‌ ما نیست.

کمدی این نیست که فقط مخاطب را بخندانید/ در آثار جلف بازی نمی‌کنم

گیلان خبر: مجید مظفری در ارتباط با فعالیت‌های اخیر خود در عرصه سینما گفت: چندی که که در یک نمایش مشغول به ایفای نقش بودم که البته بازخوردهای خوبی هم داشت. در حال حاضر هم دو فیلمنامه به دستم رسیده تا آنها را بخوانم که تقریبا حضورم در یکی از آنها به قطعیت رسیده اما به دلیل اینکه هنوز قرار دادی امضاء نشده است نمی توانم نام آن را ببرم. 

وی در ادامه با اشاره به حضورش در آثار سینمایی در ژانرهای مختلف گفت: به نظرم یک بازیگر توانمند می‌تواند در گونه‌های مختلفی به ایفای نقش بپردازد آخرین فیلمی که من در آن حضور داشتم فیلم سینمایی «خوب، بد، جلف» به کارگردانی پیمان قاسم خانی بود که یک اثر کمدی است.

بازیگر فیلم سینمایی «کفش‌هایم کو؟» در ادامه عنوان کرد: اگر فیلمی کمدی باشد من از آن حتما استقبال خواهم کرد چرا که حرفه من بازیگری است و یک بازیگر توانمند می‌تواند در کاراکترهای مختلف به ایفای نقش بپردازد اما اگر این فضای کمدی به سمت جلف بازی برود قطعا جواب من منفی خواهد بود. 

 

مظفری ادامه داد: کمدی این نیست که فقط ملت بخندند و در نهایت هم سالن سینما را ترک کنند و بروند. در ذات کمدی انتقادهای جدی نیز وجود دارد ذاتا هنر  زبان معرضی نیز می‌تواند باشد که یکی از راه‌های بیانش کمدی است به همین دلیل فکر می‌‌کنم نباید تنها به دلیل خنداندن مخاطب دست به هر کاری زد. هر حرف و حرکتی را نباید صرف خندیدن انجام داد.

موافقم. شوخی هایی گاهی صورت می گیرد که درشأن فرهنگ و ادبیات نمایشی ما نیست اما متاسفانه این اتفاقی است که در برخی از آثار سینمایی ما شاهدش هستیم. البته این را هم باید بگویم که مردم هم حق انتخاب ندارند مثلا به طور همزمان ۴ فیلم کمدی اکران نمی‌شود که مخاطب بهترین را برگزیند و به طبع آن فیلمی که خنده بی‌هدف و جلف دارد تحریم شود. اگر یک طنز فاخر داشته باشیم در کنار این کمدی های سطح پایین قطعا مخاطب آن را انتخاب خواهد کرد. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31319

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر