کاظم هژیر آزاد:

زبان طنز بهترین ابزار برای معرفی مصائب جنگ است

بازیگر تئاتر و سینما پس از تماشای نمایش «صبح یک روز لعنتی» عنوان کرد: زمانی که در نمایش با زبان طنز مصائب جنگ را نشان می‌دهیم، بهتر می‌توانیم متوجه فجایع جنگ شویم اتفاقی که در این نمایش به خوبی رخ داده است.

زبان طنز بهترین ابزار برای معرفی مصائب جنگ است

گیلان خبر: نمایش «صبح یک روز لعنتی» به نویسندگی و کارگردانی حسن باستانی که از سوم مرداد اجراهای خود را در سالن سایه تئاترشهر آغاز کرده؛ شب گذشته میزبان کاظم هژیرآزاد، بازیگر سینما و تئاتر بود.

هژیرآزاد پس از تماشای نمایش عنوان کرد: این نمایش، نمایش مفرحی است که نکات بسیار جالب هم‌ از لحاظ داخلی و هم‌ از لحاظ جهانی دارد؛ جهانی به‌ این‌ دلیل که کشورهایی که با مرز از یکدیگر جدا شده‌اند، همین مسائل در انتظارشان هست و همسایه‌ها نسبت به‌یکدیگر این مشکل را دارند.

وی در ادامه گفت: یک قطعه زمین ممکن‌ است باعث جنگ شده و جنگ هم که خرابی‌ها و فجایع خود را دارد. ما هم در کشورمان هشت سال جنگ تجربه کرده‌ایم و نتایج آن را می‌دانیم.

هژیرآزاد اظهار داشت: هنگامی‌ که این‌گونه مسائل را با زبان طنز نمایش می‌دهیم، بهتر می‌توانیم مصائب جنگ را به‌تصویر بکشیم و تماشاگر را متوجه فجایع جنگ کنیم؛ اگر جدی بخواهیم این معضل را نمایش دهیم، درگیر خط‌قرمزها می‌شویم و حسن باستانی هم با هوشیاری این معضل را با زبان طنز بیان کرده است.

 

در این نمایش 60 دقیقه‌ای که هر شب، ساعت 20:30 به روی صحنه می‌رود، بازیگرانی همچون: رویا افشار، لیلا برخورداری، مارال فرجاد، حمیدرضا فلاحی، پژمان عبدی، احمد صمیمی ایفای نقش می‌کنند.

از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به؛ مدیر تولید، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: سامان پورسلیمانی، گروه کارگردانی: مژگان حسینی و نیلوفر فاطمی، طراح صحنه: میثم نویریان، طراح لباس: فرنوش فرجندی، دستیار طراح‌صحنه: نیلوفرفاطمی و محمد علیزاده، عکاسان: ماندانا عضد آزاد و پریسا صالحی، مدیر روابط‌عمومی و مشاور رسانه ای: امیر پارسائیان‌مهر، همکار روابط عمومی: شمیس پورشاهرضایی و تبلیغات: گروه تئاتر مارکت اشاره کرد.

علاقه مندان به تهیه بلیت می توانند به صفحه فروش این نمایش در سایت تیوال به آدرس www.tiwall.com/theater/sobheyeruzelanati مراجعه کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31320

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر