فروش تابستانه کتاب از مرز 142 هزار نسخه گذشت

در حالی که شش روز از اجرای طرح «تابستانه کتاب» در 827 کتاب‌فروشی عضو این طرح در سراسر کشور گذشته است، میزان فروش تعداد کتاب در این طرح، به 142هزار و 182 جلد کتاب رسید.

فروش تابستانه کتاب از مرز 142 هزار نسخه گذشت

گیلان خبر: در هفتمین روز از اجرای طرح «تابستانه کتاب» که با مشارکت 827 کتاب‌فروشی از 31 استان کشور در حال برگزاری است، تعداد کتاب‌های فروش رفته تاکنون به 142 هزار و 182 نسخه رسیده است. 

در بین 31 استان‌ شرکت کننده در طرح تابستانه کتاب ، استان تهران با 149 کتاب‌فروشی در صدر قرار دارد و پس از آن، استان اصفهان با 99 کتاب‌فروشی و قم با 95 کتابفروشی در رده‌های بعدی طرح «تابستانه کتاب» قرار گرفته‌اند. همچنین خراسان‌ رضوی با 81،‌ فارس با 50، کردستان با 33، آذربایجان‌ شرقی با 30،‌ کرمان با 30‌، مازندران با 25، خوزستان با 23، آذربایجان غربی با 21 و همدان با 20 کتاب‌فروشی در این طرح شرکت کرده‌اند. 

در میان پرفروش‌ترین کتاب‌های عمومی (تالیف) این طرح، سه کتاب «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» نوشته روزبه معین از نشرنیماژ، «سلام بر ابراهیم:...» از نشر شهید ابراهیم هادی و «سمفونی مردگان» نوشته عباس معروفی از نشرققنوس در صدر این فهرست قرار گرفته‌اند. 

اجرای طرح «تابستانه کتاب» با شعار «این چنین دوست کتاب است از او دست مدار» از پانزدهم مردادماه آغاز شده است و از بین 827 کتابفروشی تأییده شده در این طرح 630 کتابفروشی از مراکز استان‌ها و 197 کتابفروشی از شهرستان‌ها عضو طرح شده‌اند.

علاقه‌مندان و خریداران کتاب می‌توانند از پانزدهم مردادماه با همراه داشتن کارت ملی به مدت 20 روز در مراکز استان‌ها و تا 30 روز در شهرستان‌ها به کتابفروشی‌های عضو طرح مراجعه و از تخفیف 20 تا 25 درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف یکصد هزار تومان استفاده کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از «اپلیکیشن کتابفروشی» کتابفروشی‌های سطح شهر را بر روی نقشه مشاهده کرده و بهترین مسیر برای رسیدن به آن را پیدا کنند. همچنین این اپلیکیشن با امکان به‌روزرسانی خودکار، شماره تماس و آدرس تمامی کتابفروشی‌های دارای مجوز را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و آن‌ها را برای رسیدن به مقصد راهنمایی خواهد کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31322

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر