حنیفی:

روش‌های آموزش قرآن ۴۰ سال تغییری نکرده

استاد پیشکسوت قرآن با اشاره به اینکه هنوز روش مدون و جدیدی متناسب با رشد فناوری و نیاز مخاطبان برای آموزش‌های قرآنی ایجاد نشده است، گفت: آموزش‌های کنونی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای جوانان امروزی باشد.

روش‌های آموزش قرآن ۴۰ سال تغییری نکرده

گیلان خبر: علی‌اکبر حنیفی استاد پیشکسوت قرآنی کشور با اشاره به اینکه آمار دقیقی از فعالیت‌های قرآنی و عملکرد مسئولان و نهادها در عرصه‌های قرآنی وجود ندارد، اظهار داشت: آمار دقیقی از فعالیت‌های قرآنی کشور موجود نیست به همین دلیل مسئولان نمی‌توانند تعداد حافظان و قاریان توانمند کشور را به صورت کارشناسی شده و دقیق اعلام کنند.

روش‌های کنونی آموزش قرآن پاسخگوی نیاز جامعه نیست

وی به لزوم شناسایی فعالان قرآنی کشور اشاره کرد و گفت: باید این افراد را در نقاط مختلف کشور شناسایی کرده تا ضعف و قوت‌های قرآنی کشورمان را شناخته و برطرف کنیم. علاوه بر این تقویت جلسات قرآنی کشور از جایگاه مهمی برخوردار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حنیفی در ادامه از به روز نبودن آموزش‌های قرآنی گلایه کرد و افزود: متأسفانه با وجود گذشت حدود 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز روش مدون و جدیدی متناسب با رشد فناوری و نیاز مخاطبان برای آموزش‌های قرآنی ایجاد نشده است و همچنان بسیاری از جلسات و کلاس‌های مختلف قرآنی با همان روش قدیمی اقدام به تربیت فعالان قرآنی می‌کنند به همین دلیل این آموزش‌ها نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای جوانان امروزی باشد.

عدم هزینه‌کرد مناسب بودجه‌های قرآنی/ هنوز با جایگاه مطلوب فاصله داریم

این استاد پیشکسوت قرآن کریم با بیان اینکه بودجه‌های قرآنی در جای مناسبی هزینه نمی‌شود، گفت: هم‌اکنون عدم هزینه‌کرد مناسب بودجه سازمان و نهادها موجب شده که در سال‌های اخیر فعالیت‌های قرآنی چندان چشمگیر نباشد.

وی با اشاره به اینکه سرعت پیشرفت فعالیت‌های قرآنی در کشور همگام با سایر عرصه‌ها نیست، افزود: ما در کشورمان در عرصه‌های مختلفی پیشرفت کردیم و به خودکفایی رسیدیم اما با وجود امکانات مختلف در عرصه‌های قرآنی نتوانستیم به جایگاه مطلوبی برسیم.

آمارهای قرآنی نهادها نتیجه تلاش مؤسسات و جلسات قرآنی است

حنیفی با بیان اینکه هر سازمان قرآنی مسیری را تعریف کرده و به دنبال دسترسی به اهداف خود است، گفت: وضعیت کنونی فعالیت‌های قرآنی به خاطر موازی‌کاری و حتی بی‌توجهی برخی نهادها مطلوب نیست و آمارهای مختلفی که توسط سازمان‌ها در زمینه تعداد حافظان و قاریان قرآن ارائه می‌شود به خاطر تلاش مؤسسات و جلسات قرآنی است که بدون توقع اقدام به فعالیت در این عرصه می‌کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31324

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر