در برنامه «رسانش» مطرح شد

حسینی: با یادگیری دانش سواد رسانه‌ای، هوشمندانه رفتار خواهیم کرد

یادگیری دانش سواد رسانه‌ای به ما این فرصت را خواهد داد تا از رسانه‌های نوین هوشمندانه بهره‌برداری نماییم و تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل کنیم.

حسینی: با یادگیری دانش سواد رسانه‌ای، هوشمندانه رفتار خواهیم کرد

گیلان خبر: سیدبشیر حسینی، استاد و پژوهشگر رسانه در پنجمین قسمت از برنامه رسانش گفت: یکی از مسائل حائز اهمیت عصر حاضر، سرعت روزافزون رشد و تغییرات رسانه‌ها است که زندگی جوامع را متحول می‌کند. حال اگر در این شرایط با یادگیری دانش سواد رسانه‌ای خود را با این تغییرات همگام نسازیم، قطعاً در استفاده از این فضا مرتکب خطا خواهیم شد.

وی افزود: یادگیری دانش سواد رسانه‌ای علاوه بر آنکه ما را در استفاده صحیح از امکانات مذکور یاری می‌کند، به ما این فرصت را خواهد داد تا از رسانه‌های نوین هوشمندانه بهره‌برداری نماییم و تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل کنیم.  

این پژوهشگر رسانه در مورد ارتباط پیشرفت فناوری‌های ارتباطی با ضرورت یادگیری سواد رسانه‌ای، تأکید کرد: فناوری در عصر حاضر به سمتی حرکت می‌کند که همه چیز از جمله اشیاء را هوشمند سازد. این پیشرفت فناوری و هوشمند سازی اشیاء گوناگون است که ضرورت یادگیری دانش سواد رسانه‌ای را بار دیگر اثبات می‌کند؛ زیرا کاربری که هوشمند نباشد، نمی‌تواند فهم صحیحی از اشیاء هوشمند را داشته باشد و از آن‌ها به درستی بهره‌برداری کند.

حسینی در خصوص دیگر فواید دانش سواد رسانه‌ای، تصریح کرد: سواد رسانه‌ای، نگاه و زاویه دید منحصر به فردی را از جهان هستی در اختیار ما می‌گذارد. نگاهی که سبب آن می‌شود که هوشمندی تمام اجزاء جهان را درک نماییم. هوشمندی که بارها در گفتمان دین اسلام نیز به آن اشاره شده است و این یعنی دانش سواد رسانه‌ای در راستای گفتمان دینی قرار دارد و به اثبات هوشمندی جهان هستی کمک می‌کند.

در پایان سیدبشیر حسینی در مورد آینده فناوری و تصور ما از جهان هستی، افزود: در آینده به مرحله‌ای می‌رسیم که متوجه خواهیم شد همه اجزای جهان هوشمند بوده‌اند اما ما توان درک این حقیقت را نداشته‌ایم.

برنامه «رسانش» نخستین برنامه تخصصی سواد رسانه‌ای است که شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت 21:30 از شبکه‌امید سما پخش می‌شود. 


منبع: فارس

 

کد مطلب: 31404

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر