روایتی از بندگی در مستند «مسجد شب زنده‌دارها» در شبکه یک

به مناسبت روز جهانی مسجد، مستند «مسجد شب زنده‌دارها» که به روایت اقدامات مرحوم آیت‌الله شاه آبادی، مرحوم شیخ حسین زاهد و مرحوم حق‌شناس در مسجد امین‌الدوله می‌پردازد، امشب از شبکه اول سیما پخش می‌شود.

روایتی از بندگی در مستند «مسجد شب زنده‌دارها» در شبکه یک

گیلان خبر: مسجد امین‌الدوله با ورود آیت‌الله شاه‌آبادی به عنوان امام جماعت، به دلیل توجه ویژه ایشان به شب زنده‌داری مؤمنین در لحظات قبل از اذان صبح، به مسجد شب زنده‌دار معروف شد. مسجدی که روز به روز با استقبال گسترده‌تر مردمی برای شب زنده‌داری و عبادت در این مسجد روبه‌رو شد. پس از آیت‌الله شاه آبادی، مرحوم شیخ حسین زاهد نیز موفق می‌شوند در ادامه همان مسیر، مسجد شب زنده‌دار را به یک مرکز تربیتی و اخلاقی در قلب تهران تبدیل می‌کنند و به گواه بازاریان قدیم، تأثیر شگرفی بر رعایت اخلاقیات و معنویات در اهالی منطقه بازار برجای بگذارند. پس از ارتحال شیخ حسین زاهد، بنا بر وصیت ایشان آیت‌الله حق‌شناس به این مسجد وارد می‌شوند که حضور ایشان باعث رونق بیش از پیش جلسات اخلاقی در این مسجد می‌شود تا آنجا که مسجد شب‌زنده‌دار به یک قطب معنوی در شهر تهران بدل می‌نمایند.

مستند «مسجد شب‌زنده‌دارها» ضمن مصاحبه با فرزندان علمای مسجد امین الدوله، توانسته است روایتی جذاب و تأثیر گذار از حدود 50 سال فعالیت این مسجد را به تصویر کشد و علل رونق روز افروزن این مسجد قدیمی در قلب بازار تهران را بیان کند.

عوامل تواید این مستند عبارتند از: نویسنده حجت الاسلام سید محمد موسوی، تصویربردار سید محمود حسینی، تدوینگر مصطفی شمسی، مدیر تولید اسماعیل فضلی زاده، صدا بردار امین شوشتری و نیرتور حسن نوراللهی.

مستند «مسجد شب زنده‌دارها» به تهیه کنندگی و کارگردانی حسین نصیری امشب 30 مرداد حوالی ساعت 20:15 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31929

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر