شرافت خبر داد

«وحدت اسلامی» و «شهدای منا» موضوع نشست ادبی کنگره «شعر اشراق»

دبیر چهارمین کنگره «شعر اشراق» با اشاره به موضوع نشست ادبی استان گلستان گفت: وحدت اسلامی و یادبود شهدای منا موضوع این نشست ادبی از کنگره است که شعرای اهل سنت نیز در آن به شعرخوانی می‌پردازند.

«وحدت اسلامی» و «شهدای منا» موضوع نشست ادبی کنگره «شعر اشراق»

گیلان خبر: سیدمحمدجواد شرافت از برگزاری اولین محفل از سلسله برنامه‌های کنگره بین المللی شعر اشراق در استان گلستان خبر داد و اظهار داشت: این محفل در راستای هدف این دوره از کنگره که گستردگی زمانی و مکانی و زبانی است، برگزار می‌شود.

دبیر چهارمین کنگره شعر اشراق افزود: موضوع نشست ادبی استان گلستان وحدت اسلامی و یادبود شهدای منا است که در شهر گنبدکاووس برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این محفل علاوه بر شاعران حوزوی چون حجت الاسلام زکریا اخلاقی از یزد، جواد محمدزمانی از تهران، رضا خورشیدی‌فر از قم و محمد میرزایی از رودسر، جمعی از شاعران اهل سنت نیز به شعرخوانی خواهند پرداخت.

دبیر کنگره شعر اشراق افزود: عبدالرحیم نیازی ساعی، آخوند حیدرنژاد، عاشور رئوفی، جبارقلی مارمایی، رحمان توماج، مشهر قزل از جمله شاعران اهل سنت هستند که شعرخوانی می‌کنند.

شرافت خاطرنشان کرد: در برگزاری این نشست علاوه بر مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه، معاونت فرهنگی مجمع تقریب مذاهب اسلامی و بنیاد مختومقلی فراغی مشارکت دارند.

وی با اشاره به زمان و مکان این محفل عنوان کرد: شنبه 4 شهریورماه ساعت 16 در مسجد طلابی واقع در خیابان طالقانی غربی شهر گنبد کاووس برگزار می‌شود.

دبیر چهارمین کنگره بین المللی شعر اشراق افزود: در این مراسم از خانواده‌های محترم شهدای حادثه منا نیز دعوت به عمل آمده است و تجلیل از خانواده آن عزیزان نیز از برنامه‌های این محفل است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32010

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر