دومین سبقت آزمون ارزیابی قاریان از آزمون ارزیابی حافظان قرآن

دبیرخانه ارزیابی قاریان ۳ قاری ممتاز را راهی مسابقات کشوری کرد

امسال سه نفر از قاریان حائز مدرک درجه ۲ آزمون ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم به صورت مستقیم راهی مرحله کشوری مسابقات قرآن سازمان اوقاف شدند.

دبیرخانه ارزیابی قاریان ۳ قاری ممتاز را راهی مسابقات کشوری کرد

گیلان خبر: آقایان عباس حسنی، محسن قاسمی و محمد موحدیان عطار، امسال با استفاده از سهمیه آزمون ارزیابی قاریان قرآن کریم به صورت مستقیم به مرحله کشوری مسابقات قرآن اعزام می‌شوند تا با سایر قاریانی که پس از گذراندن مراحل شهرستانی و استانی به این مرحله راه‌یافته‌اند رقابت کنند.

این امکان از سه سال پیش در پی تفاهم‌نامه مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و دبیرخانه آزمون ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم فراهم آمده است و این در حالی است که 12 دوره از برگزاری آزمون ارزیابی حافظان قرآن کریم و اعطای مدرک تخصصی به آنها می‌گذرد اما تاکنون زمینه‌ای برای حضور مستقیم حافظان ممتاز این آزمون در مرحله کشوری مسابقات قرآن فراهم نشده است؛ دبیرخانه اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم در سازمان دارالقرآن‌الکریم مستقر است.

بدین ترتیب می‌توان گفت دبیرخانه ارزیابی قاریان، مستقر در شورای عالی قرآن، علاوه بر«هماهنگ کردن برخی طرح‌های تربیت قاری با سرفصل‌های آزمونش» توانسته با اعزام مستقیم قاری به مرحله کشوری مسابقات قرآن دومین سبقت را از همتای خود در رشته حفظ بگیرد. یادداشت مرتبط

طبق تفاهم‌نامه مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و دبیرخانه آزمون ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم، سالانه تعدادی از قاریان حائز مدارک درجه یک یا دو این آزمون از سهمیه ورود مستقیم به مرحله کشوری مسابقات قرآن بهره‌مند می‌شوند.

تاکنون آقایان محمدحسن موحدی و حبیب صداقت موفق به استفاده از این سهمیه و متعاقب آن حضور در فینال مسابقات کشوری شده‌اند و باید منتظر باشیم و ببینیم که سه نفر معرفی شده امسال تا چه سطحی از این مسابقات پیش خواهند رفت.

قاریان مسابقات کشوری قران کریم در دوسطح ممتاز و عالی رتبه‌بندی می‌شوند.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 32084

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر