نگاهی به آمار نشر کتاب در مرداد ۱۳۹۶

کتاب ۱۹ درصد گران‌تر شد

نگاهی به آمارهای نشر در موسسه خانه کتاب نشان می‌دهد که قیمت کتاب نسبت به مرداد سال گذشته با ۱۹ درصد افزایش مواجه شده است.

کتاب ۱۹ درصد گران‌تر شد

گیلان خبر: بر اساس آمارهای نشر موجود در موسسه خانه کتاب‌، در مرداد ماه سال جاری،‌ تعداد 8 هزار و 259 عنوان کتاب منتشر شده است. از این میان هزار و 886 عنوان کتاب ترجمه و 6هزار و 373 عنوان تالیف بوده‌اند. هم‌چنین 5 هزار و 64 عنوان چاپ نخست و 3 هزار و 195 عنوان چاپ مجدد هستند.

مقایسه آمارهای مرداد ماه سال جاری با مرداد سال گذشته نشان می‌دهد که تعداد عناوین منتشره در مرداد امسال در مقایسه با 6 هزار و 269 عنوان کتاب در دوره زمانی مشابه سال گذشته‌، 19 درصد افزایش داشته است.هم‌چنین شمارگان متوسط کتاب‌‌ها در مرداد سال جاری هزار و 55 نسخه بوده است که نسبت به مرداد ماه سال گذشته 2 درصد افزایش داشته است.

قیمت متوسط کتاب در مرداد سال جاری 17 هزار و 970 تومان بوده است که نسبتاً به سال گذشته 19 درصد رشد را شاهد هستیم.

قدیانی‌، براق‌، آریا نوین،‌ ذکر‌، هوپا،‌ نوای مدرسه‌، سایه گستر،‌ برف‌، جنگل و افق ده ناشر پرکار بخش کودک بوده‌اند،در بخش بزرگسال نیز عمده ناشران عمومی از جمله ناشران

آموزشی و دانشگاهی بوده‌اند.

استان تهران 70 درصد آمار کتاب‌های منتشره را به خود اختصاص داده‌ است‌، بعد از آن قم،‌ خراسان رضوی‌و آذربایجان شرقی در رتبه‌های بعد قرار دارند.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 33520

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر