پای درس شهیدی از جنس مقاومت

شهید مرتضی حسین پور شلمانی از گمنامان عصر ماست. عصری که مشهور است به عصر ارتباطات، آنقدر در مقابل عظمت شهدایی مثل قمی کم می آورد که نمی تواند چنین عظمتی را بازگو کند. او که یک جبهه به بلندای مقاومت را اسیر ایثار و گذشت و شجاعت و... کرده بود از تربیت شدگان انقلاب بود و فقط 32 سال داشت.

پای درس شهیدی از جنس مقاومت

گیلان خبر: اهلیت در انفاق و دستگیری از خصایل شهداست و شهید قمی نیز درس انفاق را اینگونه هجی کرده است. از دستگیری یتیمان و سرپرستی تعدادی از آن ها تا فروش ماشینش برای مهیا کردن سرپناه برای یک بی پناه تا حراج زندگی جهت تامین جهزیه چند دختر دم بخت!

 

بنا بر این گزارش سخت کوشی نیز در مرامنامه شهدا صدر نشین است. شهید قمی در گرمای 50 درجه بیابان های سوریه از روزه ماه مبارک رمضانش نگذشت و در عین روزه دار بودن سخت مشغول جهاد بود. در ماجرای آزاد سازی حلب که روزهای بیشماری را به شماره انداخت او روزه بود! لب های خشک و ترک خورده اش در حین عملیات و تلاش های بی وقفه اش در عین روزه داری همه را مبهوت می ساخت! 

 

شجاعت در فکر و اقدام از دیگر ویژگی های شهداست. شهید مرتضی حسین پورشلمانی ملقب به قمی در کوران حوادث آخرالزمانی سوریه نه فقط شجاعت که خود به رنگ شجاعت درآمده بود. با وجود آنکه به نسبت خیلی از مسئولان خطوط مقدم جوان بود در جلسات تخصصی بزرگان با شجاعت نظر می‌داد و آنقدر پخته بیان می‌کرد که بقیه با اطمینان به درستی، آن را می‌پذیرفتند. آنقدر حضورش موثر بود که سردار سلیمانی وقتی خبر شهادتش را شنید گفت خسارت بزرگی وارد شد کاش به جای او من شهید شده بودم.

 

فرماندهی در عین مجروحیت زیر آتش سرم سام آور وحشی ترین موجودات و تدابیر مبتکرانه که منجر به توقف هجوم وحشیانه داعشی ها و جلوگیری از تلفات می شود باز چشمه ای از شجاعت این شهید است.

 

 شهید مرتضی حسین پور شلمانی از گمنامان عصر ماست. عصری که مشهور است به عصر ارتباطات، آنقدر در مقابل عظمت شهدایی مثل قمی کم می آورد که نمی تواند چنین عظمتی را بازگو کند. او که یک جبهه به بلندای مقاومت را اسیر ایثار و گذشت و شجاعت و... کرده بود از تربیت شدگان انقلاب بود و فقط 32 سال داشت. 32 ساله ای که ژنرال های ینگه دنیا را انگشت به دهان کرد. آری خود باوری و سیر در مکتب شهدا، عاشقان را به سرعت هم قد شهادت می کند! 

 

برگ برنده از آن کسانی است که پای درس شهدا آموختنی ها را بیاموزند و سرمایه ای از جنس تقوا پیشه سازند و آنجایی باشند که انقلاب نیاز دارد.

 

منبع: عصرامروز

 

 

کد مطلب: 33523

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر