مجید ستایش:

پایداری هنرمندان در هنر نوید بخش آینده‌ای روشن است

یک کارگردان و مدرس بازیگری عنوان کرد: عوامل نمایش «آخرین نبرد» تمام تلاش خود را کردند تا در یک فضای کوچک به بهترین شیوه هنرشان را عرضه کنند.

پایداری هنرمندان در هنر نوید بخش آینده‌ای روشن است

گیلان خبر: مجید ستایش، نویسنده، کارگردان، بازیگر و مدرس بازیگری به تماشای نمایش «آخرین نبرد» اثری از «سعید تقوایی» در تماشاخانۀ بازیگاه تهران نشست.

وی در پس از تماشای نمایش با اشاره به این امر که در خلال اجرا متوجه ترک گروه توسط برخی از بازیگران شده است، ضمن ابراز تأسف از این موضوع گفت: این امر می‌تواند یکی از بدترین اتفاقاتی باشد که برای یک گروه تئاتر می‌افتد و از این بابت متأسفم.

این بازیگر تئاتر در ادامه، ضمن ابراز خرسندی از این امر که گروه اجرایی این نمایش توانسته در مدت کوتاهی تمام شخصیت‌ها را بازسازی کرده و بدون وقفه، اثر را به روی صحنه ببرند، افزود: در این دست از موارد بهترین و مهم ترین اتفاقی که می‌افتد این است که خلاقیت‌ها بروز پیدا می‌کند و در همین راستا، بازیگران این اثر نیز توانستند با ایفای نقش‌های زن پوش و مرد پوش، اثر را در بهترین حالت ممکن روی صحنه ببرند و یا به عبارتی دیگر، کار را با تغییر شخصیت‌ها، جمع کنند.

ستایش ضمن تحسین گروه اجرایی برای تولید این اثر در یک سالن بسیار کوچک، ادامه داد: عوامل این کار تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا از فضا و ظرفیت کوچک این سالن به بهترین شیوه استفاده کنند و جا گیری گروه کوچک موسیقی در صحنه نیز یکی از مهم ترین نقاط قوت این اثر بود که به چشم تماشاگر دیده می‌شد و در این راستا، همراهی تماشاگر با موسیقی نه تنها موجب شنیده شدن آن، بلکه موجب حس موسیقی در تماشاگر می‌شد.

وی با اشاره به این امر که حس و گریم کار و لباس های کار کمک بسیار زیادی به فضای کار می‌کرد، اظهار داشت: جسارت عوامل این کار پس از ترک کردن برخی از اعضای گروه، در پاسداشت و ادامۀ اثر بسیار ستودنی است و همین امر موجب شد که روی صحنه بدرخشند و در این میان، اتفاقاتی از این دست نوید بخش آینده ای روشن برای گروه های نمایشی است و من نیز امیدوارم در آینده ای نزدیک بتواند مجدداً نظاره گر آثار جدید از این عزیزان باشم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 33772

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر