در آستانه یکصدمین «عصرانه ادبی فارس»

محدثی خراسانی: عصرانه‌های ادبی توانست در ادبیات حرکت و شور ایجاد کند

محدثی خراسانی گفت: عصرانه‌های ادبی خبرگزاری فارس توانست در حوزه خبرآفرینی ادبیات ایجاد حرکت و شور کند که این امر در نهایت منجر به تعامل بیشتر با اهالی ادبیات شد.

محدثی خراسانی: عصرانه‌های ادبی توانست در ادبیات حرکت و شور ایجاد کند

گیلان خبر: مصطفی محدثی خراسانی از شاعران کشورمان پیرامون عصرانه‌های ادبی در این خبرگزاری اظهار داشت: تا قبل از طراحی این برنامه عصرانه‌های ادبی خلائی را در فضای رکودشده حوزه ادبیات شاهد بودیم.

وی افزود: ما همواره عادت کرده‌ایم در حوزه ادبیات، جشنواره یا کنگره‌های شعر برگزار کنیم که برگزاری آن هم تنها سالی یکبار صورت می‌گیرد تا بتواند برای اهالی ادبیات شورآفرین و خبرساز باشد اما در این خلاء موجود طراحی هوشمندانه توسط خبرگزاری ما با فواصل کوتاه و برنامه‌های سهل‌الاجرا توانست در حوزه خبرآفرینی ادبیات ایجاد حرکت و شور کند که این امر در نهایت منجر به تعامل بیشتر با اهالی ادبیات شد.

به گفته محدثی خراسانی وفاق بیشتر موجب کار هوشمندانه شد که در نهایت دیدیم که ثمرات خوبی هم دارد و توانست حجم خبرهای حوزه ادبیات را بالا ببرد و شور وجدانگیزی را در سایه ادبیات استمرار دهد.

وی در مورد معرفی آثار نوقلمان و معرفی چهره‌های جدید هم گفت: تأکید می‌کنم که نفس برگزاری عصرانه‌های ادبی بسیار خوب بود اما شیوه اجرا به هر شکلی که باشد، نباید مدعی باشیم مطلوب‌ترین بوده است. طبیعتاً در حین اجرای برنامه‌ها تجارب بیشتری کسب می‌شود و کمک می‌کند با برنامه‌ریزی بیشتر و بهتر نشست‌ها قوام بهتری بیابد.

این شاعر پیشکسوت متذکر شد: نفس برگزاری جلسات خوب است و بسیار ارزشمند، بنده از شکل اجرای عصرانه‌ها راضی بودم و به نوع انتخاب کتاب‌ها و چهر‌ه‌ها نمره قبولی می‌دهم اما از سوی دیگر عصرانه‌های ادبی خبرگزاری ما توانست چهره‌های جوان و کتاب‌های نوقلمان را معرفی کند که در پشت انتخاب این افراد و چهره‌ها نوعی صداقت، صمیمیت و دلسوزی برای ادبیات و جامعه ادبی دیده می‌شود که بسیار ارزشمند است و نشان‌دهنده سلامت کار عصرانه‌های ادبی.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 33855

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر