دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی:

مطالبه صلح بر مبنای عدالت را به یک خواسته جهانی تبدیل کنیم

داود عامری گفت: مجمع جهانی صلح اسلامی باید مطالبه صلح بر مبنای عدالت را با بهره گیری از شبکه نخبگان به یک خواسته جهانی تبدیل نماید.

مطالبه صلح بر مبنای عدالت را به یک خواسته جهانی تبدیل کنیم

گیلان خبر: داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در همایش روز جهانی صلح ضمن گرامیداشت این روز به بررسی وضعیت صلح در جهان به خصوص در جهان اسلام و منطقه خاورمیانه پرداخت و صلح عادلانه را  تنها راه نجات بشر از رنج و عذاب جنگ و تروردانست.

 وی در ادامه افزود مجمع جهانی صلح اسلامی طی سال گذشته اقدام به تهیه گزارش از وضعیت صلح در جهان کرده است که نشان می‌دهد انسان های بی گناه زیادی در معرض نا امنی و خطر جنگ و ترور هستند و شمار بسیاری از غیرنظامیان در کشورهای مختلف جهان به خصوص در سوریه، یمن، عراق، فلسطین، میانمار و حتی قلب اروپا قربانی ترور و خشونت شده اند و زندگی آرام آنها قرانی جنایت جنگ افروزان و تروریست های سازمان یافته شده است و این در حالی است که نگاهی به آموزه های ادیان الهی نشان می‌دهد که همه انبیا عظام و در سر سلسله آنها، پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) پیروان خود و همه بشر را دعوت به صلح و عدالت کرده است.

مجمع جهانی صلح اسلامی به عنوان یک گروه مردم نهاد با همکاری نخبگان و اساتید بزرگوار تلاش دارد به تأسی از آموزه های اصیل اسلامی ندای صلح و عدالت را در جهان از طریق نخبگان و سازمان های مردم نهاد رساتر از پیام دیگری به انسانها برساند و مطالبه صلح بر مبنای عدالت را با بهره گیری از شبکه نخبگان به یک خواسته جهانی تبدیل نماید و این کار نیازمند تلاش و همت شبانه‌روزی تمامی انسانهای دلسوز و عدالت خواه است.

دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارتخانه به گفتمان صلح عادلانه ابراز تمایل کرده و زمینه را برای یک سازمان مردم نهاد جهت ارایه دیددگاه های خود فراهم ساخته که از این حیث شایسته قدردانی و سپاس است و امیدواریم جهانیان صدای بلند عدالت خواهی و صلح طلبی ایران اسلامی را با نگاه منصفانه بشنوند باور داشته باشند که صلح عادلانه تنها راه نجات بشر از رنج و عذاب جنگ و ترور است.

عامری  به  این مورد اشاره داشت  که مجمع جهانی صلح اسلامی اعتقاد دارد که عدالت مبنا و زیربنای اصلی صلح در جهان است و برای نهادینه سازی صلح در جهان و ساختن دنیایی فارغ از خشونت و وحشت، آرام سازی های موقتی در بالاترین کارکرد خود تنها می‌توانند نقش یک مسکن را داشته باشد و هرگز بدون نگاه عادلانه به جوامع، صلح واقعی و نهادینه شده محقق نخواهد شد.

امید است روز جهانی صلح بهانه و تلنگری باشد به همه انسانهای نوع دوست و دلسوز که با همکاری و همراهی هم تلاش کنند رنج و تَعَب قربانیان ترور و جنگ را التیام بخشند و این زخم پیکره انسانی جزء داروی شفابخش گفتمان صلح عادلانه راه بهبودی نخواهد پیمود.

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در پایان به این نکته اشاره نمود که این سازمان مردم نهاد برای راهیابی جهت پیگیری صلح عادلانه سالانه وضعیت صلح و عدالت را رصد کرده و دیدگاه نخبگان خود را به جامعه بین الملل ارایه می دهد و امسال گزارش خود را به بررسی صلح، عدالت و کرامت انسانی در جهان با تاکید بر وضعیت مسلمانان قرار داده و امید دارد بعد از اعتبار سنجی نزد نخبگان برای بهره برداری و پیگیری به سازمان ملل متحد- دانشگاه های بین المللی، نخبگان و سازمان های مردم نهاد فعال در این زمینه ارسال نماید.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34205

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر