چند خبر کوتاه از تئاتر

رکعت به رکعت عاشقى با تعزیه «شهادت مسلم بن عقیل(ع)» آغاز شد

سوگواره «رکعت به رکعت عاشقى» به کارگردانى سیاوش طهمورث جمعه شب ٣١ شهریور ماه با اجرای تعزیه مجلس «شهادت مسلم بن عقیل(ع)» در محوطه باز بنیاد فرهنگی روایت فتح آغاز شد.

رکعت به رکعت عاشقى با تعزیه «شهادت مسلم بن عقیل(ع)» آغاز شد

گیلان خبر: این سوگواره با آغاز دهه نخست محرم در فضای باز بنیاد فرهنگی روایت فتح واقع در خیابان سپهد قرنی برگزار شده است.

این با نقالی سیاوش طهمورث آغاز شد که در ادامه با روی صحنه آمدن شبیه‌خوانان نمایش،  برنامه پرده‌خوانی به اجرا در آمد. این برنامه طبق برنامه اعلامی با تعزیه مجلس «شهادت مسلم بن عقیل(ع)» پایان یافت.

قرا راست در دومین شب این سوگواره که امشب، 1 مهرماه برپا می‌شود، مجلس تعزیه «شهادت حربن یزید ریاحی» اجرا شود.

سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» توسط گروه هنرهای نمایشی روایت فتح  از ساعت 20:30 در محل بنیاد فرهنگی روایت واقع در میدان فردوسی، خیابان شهید سپهبد قرنی، روبروی پمپ بنزین پذیرای حضور عموم مردم و علاقه‌مندان به هنرهای نمایشی است.

تاریخ پایان اجرای نمایش « قند خون» مشخص شد

نمایش «قند خون» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج که این روزها در پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان تئاتر است روز چهارشنبه پنجم مهرماه به اجرای خود پایان می‌دهد.

در این نمایش الهام شعبانی، ارسطو خوش‌رزم و پریا وزیری بازی می‌کنند. «قند خون» هر روز غیر از شنبه‌ها ساعت 18:30 به مدت زمان 65 دقیقه و قیمت بلیت 15 هزار تومان در پلاتو اجرا تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

مجاز یا واقعیت را در «جزیره ساتن» تجربه کنید

نمایش «جزیره ساتن» به کارگردانی فاطمه فریدون از 11 مهر در تماشاخانه عمارت روبه‌رو در قالب اجرای عمومی، به صحنه می‌رود.

این نمایش بر اساس رمانی با همین نام اثر تام مک‌کارتی است که تا 22 مهر ساعت ٢� اجرایش ادامه دارد. در این نمایش که کارگردانی آن نیز بر عهده فاطمه فریدون است، فرزانه زینتى، کیوان سررشته و امید سلیمی و فرزانه زینتی به ایفای نقش می‌پردازند.

کیوان سررشته و فاطمه فریدون دراماتورژی «جزیره ساتن» را بر عهده دارند و کسرا پاشایى طراح صدا، افرا میرفارسی طراح فضا، فائزه رخ فیروز طراح حرکت، الیاس نادری دستیار اول کارگردان و برنامه ریز، آفرین بهشتی منشی صحنه و نوید آقاخانی عکاس و تصویربردار این اثر نمایشی هستند.

تمدید دو نمایش در آغاز پاییز در پالیز

دو نمایش «زبان تمشک‌هاى وحشى» به قلم نغمه ثمینی و کارگردانی شیوا مسعودی و «شرقى ِ غمگین» به قلم سجاد افشاریان و کارگردانی سعید زارعی تا ٤ مهر ماه تمدید شد.

در بازى «زبان تمشک‌هاى وحشى» صابر ابر ، الهام کردا و على شادمان و نمایش«شرقى ِ غمگین» سجاد افشاریان و هومن شاهى ایفا نقش می‌کنند.

همچنین با آغاز فصل پاییز نمایش «خروس زرى پیرهن پری و خاله سوسکه» بِه کارگردانى سینا نورایی با ٦٦٣ تماشاگر در هشت روز به اجراى خود پایان داد.

علاقه‌مندان مى‌توانند جهت تهیه بلیت به سامانه تیوال و گیشه سالن مراجعه کنند.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 34521

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر