در مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) صورت می‌گیرد

حضور جوانان کشورهای اسلامی برای حفظ قرآن و نهج‌البلاغه در ایران

سال تحفیظی جدید مدارس شبانه‌روزی قرآن و نهج‌البلاغه مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان با حضور جوانانی از ۱۸ استان کشور و سه کشور اسلامی آغاز شد.

حضور جوانان کشورهای اسلامی برای حفظ قرآن و نهج‌البلاغه در ایران

گیلان خبر: مؤسسه امیرالمومنین(ع) کاشان اولین موسسه‌ای است که حفظ یکساله قرآن و نهج‌البلاغه را همراه با ترجمه و تفسیر به صورت شبانه‌روزی در کشور برگزار می‌کند.

نام‌نویسی در دوره‌های حفظ یکساله قرآن و نهج البلاغه این مؤسسه در اردیبهشت و خرداد امسال صورت گرفت که 200 نوجوان و جوان از سراسر کشور و سایر کشورهای اسلامی آمادگی خود برای شرکت در این دوره اعلام کردند که پس از ارزیابی توانمندی‌های آن‌ها مرحله مقدماتی در مردادماه با حضور 40 قرآن‌آموز برگزار شد.

دوره حفظ یک ساله قرآن و نهج‌البلاغه مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان از امروز آغاز شده است و در این دوره علاوه بر جوانانی از 18 استان کشور، قرآن آموزان غیرایرانی از کشورهایی همچون پاکستان، عراق و تاجیکستان حضور دارند.

اعطای مدرک معتبر از معاونت قرآن و عترت ارشاد و کمک هزینه حج عمره و عتبات عالیات به نفرات برگزیده دوره و امتیاز شرکت درآزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم به منظور کسب مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث ویژه حافظان کل قرآن کریم از مزایای طرح حفظ یک‌ساله قرآن و نهج‌البلاغه مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) است.

مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم اقدام به برگزاری طرح تخصصی حفظ یکساله قرآن کرده است که با بیش از 10 سال سابقه فعالیت تاکنون بیش از 110 حافظ کل قرآن و بیش از 1000 حافظ قسمت‌هایی از این کتاب شریف را درقالب طرح‌های هفتگی، یکساله، نیم‌روزی و شبانه‌روزی تربیت کرده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34555

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر