آیت‌الله اراکی:

امام حسین(ع) برای تحقق فرمانروایی سیاسی قیام کردند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امام حسین(ع) برای تحقق فرمانروایی سیاسی قیام کردند و افرادی که مدعی جدایی دین از سیاست هستند دین و سیاست را نفهمیده‌اند، چرا که فردی که قرار است جامعه را مدیریت کند باید عامل و عالم به عدل باشد.

امام حسین(ع) برای تحقق فرمانروایی سیاسی قیام کردند

گیلان خبر: آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در هشتمین شب مراسم عزاداری حسینیه شهدا با اشاره به اینکه اسلام نگاه غرب نسبت به خداوند را قبول ندارد، اظهار داشت: جریان‌های مختلف از جمله لیبرال و سکولار خداوند را از فرمانروایی عزل می‌کنند تا بگویند که خداوند ناتوان است در حالی که حکومت و تفکر دینی خداوند را فرمانروای اصلی می‌داند.

وی با اشاره به اینکه امامت و رهبری سیاسی جامعه به عنوان یک حق، حق داری دارد که توسط خداوند تعیین می شود، افزود: بر اساس آموزه‌های قرآن کریم خداوند متعال مالک هر چیزی است و بر هر مکانی سیطره دارد که این موضوع عامل اختلاف فکری میان ادیان است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نداشتن آگاهی را عامل حکومت ظالمان دانست و عنوان کرد: جنگ کنونی بشر برای قدرت و سرمایه است و اکنون افرادی که قدرت و ثروت دارند در حالی  از موضوع جهانی‌سازی صحبت می کنند که خودشان در بسیاری از عرصه‌ها از جمله فرهنگ با مشکلات مختلف روبرو هستند.

وی با بیان اینکه ترامپ عقل، دین، شرف و سابقه لازم را ندارد، مطرح کرد: رئیس جمهور شدن این فرد نشان از حاکمیت ثروت است.

آیت‌الله اراکی از جبرئیل به عنوان یکی از مدیران جهان غیر اختیاری نام برد و گفت: زمین به عنوان جهانی اختیاری به بشر سپرده شده به همین علت از آبادانی زمین به عنوان یک وظیفه شرعی نام برده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بسته شدن مسیر برکات و مشکلات اقتصادی نشان از پیاده‌سازی تئوری‌های غربی است، گفت: نظام اقتصادی غرب با فرمانروایی فرمانروایان سرمایه‌دار اجراشدنی است، اما با دین و ایمان مردم مسلمان همخوانی ندارد.

این استاد حوزه علمیه از بیکار بودن به عنوان یک گناه نام برد و افزود: همانطور که دولت باید زمینه افزایش اشتغال را فراهم سازد مردم نیز باید به دنبال تحقق این هدف باشند.

وی با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی به تأمین ابزار دفاعی و داشتن آمادگی نظامی موظف است، ادامه داد: این موضوع مهم در روایات و احادیث مختلف مورد تأکید قرار گرفته است.

آیت‌الله اراکی با اشاره به اینکه رویکردهای غربی در جامعه اسلامی پاسخگو نیست، اظهار کرد: نظام سرمایه‌دار کارهای خرد را تعطیل و سرمایه‌های کوچک را هدف قرار می‌دهد، اکنون فریاد می‌زنیم که به جای نظام اقتصادی غربی از فقه اقتصادی اسلام که مربوط به رفتارهای جمعی جامعه است استفاده کنید تا بتوان با خرده سرمایه‌ها کار را در جامعه ایجاد کنیم، هر اقدامی که اجازه ندهد از سرمایه‌های خرد استفاده شود مخالف نظام اقتصادی اسلامی است.

وی افزود: هر چند مردم از نظر شرعی می‌توانند با بانک‌ها معامله کنند اما نظام بانکداری مشکل دارد و باید اصلاح شود، اگر به سرمایه‌های خرد توجه نشود مردم سرمایه‌های خود را در بانک سپرده‌گذاری و در نتیجه به سرمایه‌داران واگذار می‌کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه امام از سوی فرمانروای بشر به عنوان مدیر دنیا انتخاب شده است، تصریح کرد: احیا و رسیدگی به امور زمین از جمله رسالت‌های ائمه اطهار(ع) است، در سیره زندگانی حضرت علی(ع) به خوبی این موضوع مورد توجه قرار گرفته چرا که ایشان در دوران خانه نشینی نیز به رسالت خود عمل می کردند.

وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) برای تحقق فرمانروایی سیاسی قیام کردند و افرادی که مدعی جدایی دین از سیاست هستند دین و سیاست را نفهمیده‌اند، چرا که فردی که قرار است جامعه را مدیریت کند باید عامل و عالم به عدل باشد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34940

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر