وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران:

رویکردها به محصولات دفاع مقدس باید برای مخاطبان نسل سوم و چهارم جذاب‌تر باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رویکردها به محصولات دفاع مقدس به گونه‌ای باشد که بتواند برای مخاطبان نسل سوم و چهارم ما جذاب‌تر، خواندنی‌تر و شنیدنی‌تر باشد.

رویکردها به محصولات دفاع مقدس باید برای مخاطبان نسل سوم و چهارم جذاب‌تر باشد

گیلان خبر: سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه هم‌اندیشی با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در عرصه دفاع مقدس در پاسخ به سوالی پیرامون تخصیص بودجه به فعالیت‌های حوزه دفاع مقدس اظهار داشت: به نظر می‌آید حمایت‌هایی که در حوزه دفاع مقدس می‌توان انجام داد در حوزه‌های متفاوتی باشد، هرچند بودجه هم یکی از بحث‌هاست.

وی با بیان اینکه همانگونه که در بخش دفاع مقدس به پشتوانه‌های پژوهشی و علمی نیازمندیم و علی رغم اینکه کارهایی که در حال وقوع است تا پشتوانه علمی بهتری داشته باشیم، بیان کرد: در حوزه ساختاری؛ اینکه ما در حوزه دفاع مقدس مجموعه‌های مختلفی داریم که در حال فعالیت هستند چه در حوزه رسانه، هنر و ادبیات؛ اینکه این مجموعه ها در ارتباط هم افزایانه‌تری با یکدیگر کار کنند  و مشترک‌تر کار کنند و در انسجام و هم افزایی بهتری اتفاقات حیطه دفاع مقدس صورت گیرد.

وزیر ارشاد تاکید کرد: همچنین در نگاه رویکری، اینکه رویکردها به محصولات دفاع مقدس به گونه ای باشد که بتواند برای مخاطبان نسل سوم و چهارم ما جذاب‌تر ، خواندنی تر و شنیدینی تر باشد، یعنی در حوزه سیاست‌ها رویکردها و نگاه‌ها، چون حتی اگر بودجه قابل توجهی هم جذب شود اما در این نگاه ها تغییری رخ ندهد ممکن است بودجه صرف شود ولی مناسب نباشد؛ طبیعتا در حیطه بودجه هم حمایت‌های لازم و متناسب باید صورت گیرد.

وی در پایان ضمن اشاره به تجمیع منابع برای حصول نتیجه بهتر خاطر نشان کرد: در وزارت ارشاد حوزه‌ها معاونت‌ها و سازمان‌هایی را داریم که آنها هم اگر منابع مالی شان در برخی حیطه‌ها با هم ترکیب شود خود این ترکیب می‌تواند اتفاقات تازه‌ای را ایجاد کند. حتما لازم نیست بودجه جدید وارد کنیم، گاهی در ترکیب سازی مدیریت مالی و هدایت‌دهی آنها، می‌شود اتفاقات جدید را رقم زد و امیدوار بود، علاوه بر اینکه با تخصیص های بهتر از همه حیطه‌ها دفاع خواهیم کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 35369

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر