در جلسه مجمع مشورتی مطرح شد

انتقاد دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی از عدم ارائه برنامه‌های کمیسیون‌ها

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در مجمع مشورتی از عدم ارائه برنامه‌های کلان کمسیون‌های سه‌گانه به دبیرخانه انتقاد کرد و خواستار ارائه برنامه‌ها در سریع‌ترین زمان شد.

انتقاد دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی از عدم ارائه برنامه‌های کمیسیون‌ها

گیلان خبر: هفتاد‌وهشتمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز گذشته 23 مهرماه برگزار شد. 

 معتز آقایی و مهدی بحرالعلوم عضو ستاد راهبری طرح ملی حفظ شدند

در این جلسه گزارشی از چهارمین نشست نمایندگان شورای هماهنگی استان‌ها به میزبانی استان البرز ارائه شد. همچنین از میان چهار نفر، دو نفر به عنوان صاحب نظر امور قرآنی برای حضور در شورای ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان در ستاد راهبردی طرح ملی حفظ انتخاب شدند که با رأی‌گیری صورت گرفته معتز آقایی و مهدی بحرالعلوم اعضای این ستاد شدند.

در جلسه اخیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، اهداف آموزش عمومی در سال‌های 96 تا 95 قرار بود بررسی شود که به درخواست نماینده کمیسیون آموزش عمومی بررسی آن به جلسه آینده موکول شد.

انتقاد از عدم ارائه برنامه‌های کلان کمیسیون‌های سه‌گانه

پیگیری ارائه عناوین برنامه‌های ملی و بین‌المللی کمیسیون‌ها به شورا نیز یکی دیگر از دستورات جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه بود. در جلسات قبل تذکر داده شده بود کمیسیون‌ها تا آخر مردادماه مهلت دارند کلان‌برنامه‌ها را ارائه دهند که تاکنون هیچ‌کدام از کمیسیون‌ها برنامه‌ای ارسال نکردند و با وجود پیگیری‌ و نامه‌های متعدد متأسفانه همچنان برنامه‌ها احصا نشدند. بر همین اساس حجت‌الاسلام حمیدمحمدی دبیر شورای توسعه به کمیسیون‌ها تذکر داد در اسرع وقت برنامه‌های خود را ارائه دهند.

در این جلسه بررسی و ارزیابی بیست‌وچهارمین مسابقات بین‌المللی قرآن توسط حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی انجام شد و با توجه به ارائه موضوعات کلان، مقرر شد مباحث جزئی در جلسه بعدی بررسی شود.

هفتاد‌ونهمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی ماه آینده به میزبانی شبکه قرآن و معارف سیما برگزار می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36202

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر