با صدور بیانیه‌ای صورت گرفت

تشکر طلاب حوزه‌های علمیه از بانیان تدفین شهدا در مدرسه فیضیه

جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه در بیانیه‌ای از بانیان و موثرین تدفین شهدای گمنام در مدرسه فیضیه به ویژه آیات نوری همدانی، یزدی، سبحانی و اعرافی تقدیر کردند.

تشکر طلاب حوزه‌های علمیه از بانیان تدفین شهدا در مدرسه فیضیه

گیلان خبر: در پی برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر سه شهید گمنام در مدرسه علمیه معصومیه قم جمعی از اساتید، فضلا و طلاب حوزه علمیه قم بیانیه‌ای صادر کردند که در ادامه می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

و مِنَ الْمُؤْمِنینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى‏ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْدیلاً

حمد و سپاس خداوند متعال را که بر ما منت نهاد و نعمت کسب معارف ناب الهی را در سایه پر برکت دختر موسی بن جعفر(س) در عُشّ آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین، مهد علم و معرفت و تقوا و بصیرت، نصیبمان فرمود.

شهری که خاستگاه قیام عظیم ملت مسلمان ایران به رهبری آن فقیه فرزانه، خمینی کبیر(ره) و اسوه‎های علم و اجتهاد و شهادتی چون مطهری‎ها و بهشتی‎ها بود و همچنان الهام بخش علمی و معنوی حرکت جهانی انقلاب اسلامی است.

و «صلوات و سلام خدا و رسول خدا بر ارواح طیبه شهیدان خصوصاً شهداى عزیز حوزه‌‏ها و روحانیت. درود بر حاملان امانت وحى و رسالت، پاسداران شهیدى که ارکان عظمت و افتخار انقلاب اسلامى را بر دوش تعهد سرخ و خونین خویش حمل نموده‌‏اند. سلام بر حماسه‏سازان همیشه جاوید روحانیت که رساله علمیه و عملیه خود را به دم شهادت و مرکب خون نوشته‏‌اند و بر منبر هدایت و وعظ و خطابه ناس از شمع حیاتشان گوهر شبچراغ ساخته‏‌اند.»

اکنون که آرزوی دیرینه طلاب، فضلا و اساتید حوزه علمیه انقلابی قم پس از بیش از دو دهه تحقق یافته و نعمت میزبانی از شهدای والامقام گلگون کفن به ما ارزانی شده است، بر خود لازم دیدیم که برای ادای وظیفه شرعی و انسانی خود از همه بزرگانی که نقشی در این امر عظیم و نعمت الهی داشته اند، شکرگزاری کنیم.

در راس امر، از مراجع عظیم‌الشان حوزه، این قله‌های رفیع علم و معنویت سپاسگزاریم؛ علمایی که حدوث جریان انقلاب اسلامی به دست ایشان بود و شهدا در دامان تربیت حسینی ایشان بالیده و به حیات طیبه جاوید رسیدند و تداوم و بقاء انقلاب و روحیه انقلابی نیز مدیون مجاهدتها و روشنگریهای علمی و معنوی ایشان است که «مداد العلماء افضل من دماء الشهداء».

به ویژه از محضر مبارک آیت‌الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته که با اقامه نماز بر شهدا و صدور پیام روشنگر و نیز از محضر مبارک آیت‌الله العظمی سبحانی دامت برکاته که با صدور پیامی هدایتگر و همچنین از حضرت آیت‌الله یزدی حفظه‎الله‎تعالی ریاست محترم جامعه مدرسین که با حضور پر برکت خود بر تاییدات و قوت این حرکت درخشنده افزودند، هزاران سپاس و تقدیر را داریم و به داشتن چنین علمایی بر خود می‌بالیم.

همچنین از مدیریت عالم و انقلابی حوزه‏‌های علمیه حضرت آیت‌الله اعرافی حفظه‎الله‎تعالی که از ابتدای حضور خود در مدیریت حوزه، الهام بخش مدیریتی قدرتمند، عالمانه و انقلابی بوده‌اند و در این اتفاق مبارک نیز مجاهدانه در میدان عمل جلوداری و راهبری فرمودند نهایت سپاس را داریم و خدای منان را به جهت وجود چنین مدیر مدبر و هوشمندی شکرگزاریم و از درگاه الهی توفیقات روزافزون ایشان را مسألت می‌نماییم.

و نیز از امام جمعه محترم شهر مقدس قم و تولیت حرم مطهر و مدرسه معصومیه جناب آیت‌اللّه سعیدی حفظه‎الله‎تعالی به جهت مساعدت‎های خالصانه در تحقق این خواست انقلابی حوزه در مجموعه‌ای در ذیل حرم مطهر، تشکر و قدردانی می‌نماییم.

و از دیگر دست‌اندرکاران این اتفاق عظیم و مبارک خصوصاً مدیریت محترم مدرسه معصومیه دام عزّه به جهت تلاش‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیرشان سپاسگزاریم و عرض خداقوت و خسته نباشید داریم.

طوبی لکم و حسن مآب.

ما اساتید و طلاب حوزه علمیه قم در جوار شهدای والامقامی که بر مقام «عند ربهم یرزقون» تکیه زده‌اند با خدای خویش تجدید عهد می‎کنیم که همچو ایشان تا پای جان در مسیر تحقق اسلام ناب محمدی ایستادگی کرده و از ابرقدرتهای ظاهری جهان نهراسیم و ادامه دهنده راه شهدا در سنگر علم و عمل باشیم و نیز به آنان عرض می‌کنیم که ای شهدای راه حق ما برای تحقق اهداف تمدنی انقلاب اسلامی و زمینه سازی ظهور مولایمان حضرت حجت بن الحسن ارواحنا لتراب مقدمه الفداء به دعای خیر و دستگیری مستمر شما زندگان جاوید نیازمندیم.

حضور شهدای عزیز در آغوش حوزه علمیه و در کنار دروس ارزشمند فقه و معارف الهی، درس عملی مجاهدت در مسیر حق و ایستادگی تا پای جان است و اساتید، فضلا و طلاب مدرسه معصومیه سلام‎الله‎علیها حلقه‌های علم و معرفت و معنویت و انس و استقامت خود را گرداگرد این اسوه‌های ایستادگی با قوت قلبی صدافزون ادامه می‌دهند و از این فضای عطرآگین که در سایه کریمه اهل بیت(ع) نورٌ علی نور شده است نهایت حضّ و بهره را می‌برند.

یَا أَنْصَارَ دِینِ اللَّهِ طِبْتُمْ وَ طَابَتِ‏ الْأَرْضُ‏ الَّتِی فِیهَا دُفِنْتُمْ وَ فُزْتُمْ وَ اللَّهِ فَوْزاً عَظِیما

امیدواریم که این اتفاق مبارک با نظر لطف الهی، مطلعی برای تحقق هر چه بهتر حوزه عالم و بصیر در طراز انقلاب اسلامی باشد.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36358

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر