هاراگوچی: فرهنگ ایران و ژاپن حس مشترک دارند

نوریوکی هاراگوچی پس ازورود به تهران در موزه هنرهای معاصر تهران از اثر«ماده و فکر» (حوض روغن) بازدید کرد.

هاراگوچی: فرهنگ ایران و ژاپن حس مشترک دارند

گیلان خبر: هاراگوچی پس از 40 سال دوباره با اثرش دیدار کرد و این اثر را برای اقدامات مورد نیاز بازنگری کرد.

 

هاراگوچی در دیدار با علی محمد زارع، رییس موزه هنرهای معاصر تهران گفت: «ساختمان و بنای موزه هنرهای معاصر تهران پس از 40 سال تغییری نکرده؛ اما شهر تهران و خیابان‌های آن تغییر کرده است. من بیش از 10 اثر در نقاط مختلف جهان کار کرده‌ام و این اثر در موزه هنرهای معاصر تهران به صورت ثابت 40 سال نگهداری شده است و امیدوارم همچنان سال‌ها در موزه باشد.

این هنرمند ژاپنی گفت: «فرهنگ ایران و ژاپن یک حس مشترک دارد و نگهداری این اثر که سکوت را نشان می‌دهد بیانگر همان حس مشترک است که در فرهنگ ایران وجود دارد و آن ساکت بودن و سکوت است.»

علی محمد زارع در این دیدار گفت: «مایه خوشحالی است که هاراگوچی پس از 40 سال به ایران آمده و با اثرش در موزه هنرهای معاصرتهران مواجه می‌شود. هنرمندان و جامعه هنری ایران هم از حضور هاراگوچی در ایران استقبال کردند و خوشحال شدند و از تلاش شیرین صباحی هم برای حضور هاراگوچی  در موزه هنرهای معاصر تهران قدردانی می‌کنم.»

 

زارع در ادامه تأکید کرد: «حضور هاراگوچی و بازنگری اثر «ماده و فکر» (حوض روغن) پس از 40 سال این فرصت را فراهم می‌کند تا این اثر سال‌های طولانی همچنان در موزه هنرهای معاصر تهران باشد.»


منبع:تسنیم

کد مطلب: 36393

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر