جهاد علمی و فرهنگی روش مبارزه جدید دانش آموزان با آمریکا

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با جهاد علمی و فرهنگی می توانیم هر روز با آمریکا مبارزه کنیم,گفت: در روز ۱۳ آبان هیبت آمریکا فرو ریخت.

جهاد علمی و فرهنگی روش مبارزه جدید دانش آموزان با آمریکا

گیلان خبر: مهدی فیض در مراسم زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی که در مدرسه شاهد امام جواد الائمه (ع) برگزار شد, اظهار کرد: در سال 1343 امام خمینی (ره) به قانون کاپیتولاسیون که به حمایت از اتباع آمریکایی می‌پرداخت,  اعتراض کردند و گفتند این قانون دین اسلام و ملت ایران را زیر سوال می برد.

وی افزود: سخنرانی امام منجر به دستگیری و تبعید ایشان به کشور ترکیه شد و پس از آن یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب روز 13 آبان سال 57 بود که تعدادی از افراد تجمع‌کننده مقابل دانشگاه تهران به شهادت رسیدند و این روز به نام دانش آموز شکل گرفت.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در این روز 100 نفر از دانشجویان سفارت امریکا را تسخیر کردند و این روز به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گرفت و نواختن این زنگ در مدارس یعنی مانند درس فارسی و ریاضی یک ساعت کلاسی به نام استکبار ستیزی داشته باشیم.

فیض ادامه داد: در حمله آمریکایی‌ها به طبس در یوم الله 5 اردیبهشت که قدرت خداوند بر ما آشکار شد شاهد شکست آنها بودیم.

وی با اشاره به اینکه در یوم الله 13 آبان هیبت آمریکا فروریخت, ادامه داد: در این روز همه فهمیدند که آمریکا در ظاهر ترسناک و از درون توخالی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در ایران نوجوانان ما نیروی پیشران جامعه هستند و در دوران دفاع مقدس از هر هفت نفر شهید یک نفر دانش آموز بود و 36 هزار شهید دانش آموز به کشور تقدیم کردیم از جمله شهید فهمیده, شهید طوقانی و بهنام محمدی.

همچنین در این مراسم عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران در سخنانی اظهار کرد: بخشی از هویت انقلاب اسلامی در روز 13 آبان شکل گرفته است و ملت ایران همیشه حضور موثری در صحنه های انقلاب داشته است.

وی افزود:امروز مقابل لانه جاسوسی تجمع و مبارزه با استکبار را اعلام خواهیم کرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 37380

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر