استقبال مردم 9 کشور از پویش مردمی «شهدا نایب الزیاره‌ایم»

معاون اجرایی خبرگزاری ما با اشاره به ابتکار این رسانه‌ در راه‌اندازی پویش «شهدا نائب الزیاره‌ایم»، گفت: این پویش مرزها را شکافت و علاوه بر مردم کشورمان با استقبال زائرانی از عراق، مصر، سوریه، لبنان، پاکستان، تایلند، ترکیه، اروپا و آمریکا مواجه شد.

استقبال مردم 9 کشور از پویش مردمی «شهدا نایب الزیاره‌ایم»

گیلان خبر: سید حمیدرضا طباطبایی که با حضور در موکب خبرگزاری ما در عمود 592 در کربلا در جریان وضعیت اطلاع‌رسانی و اقدامات فرهنگی در حال انجام این رسانه قرار گرفت، در گفت وگو با خبرنگار فارس با تسلیت ایام عزاداری سالار شهیدان اظهار کرد: مردم ولایت‌مدار جهان در مراسم اربعین حماسه‌ بسیار بزرگی خلق کردند.

وی افزود: این حرکت پرشور نقش بسیار اثرگذاری در روند بیداری اسلامی و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی دارد و باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

معاون اجرایی خبرگزاری ما در موکب کربلا به حضور این رسانه با استقرار دو موکب در کربلا و چندین موکب در سطح کشور، بیان کرد: خبرگزاری ما در انتقال حرکت بسیار مناسب مردمی در مراسم اربعین پیشتاز بوده است و تلاش دارد با اقدامات فرهنگی اثرگذار بخش کوچکی از شور و اشتیاق مردم جهان را به امام حسین(ع) را منعکس کند.

وی با اعلام اینکه موکب این رسانه‌ در سطح مرزهای کشور هم مستقر هستند، افزود: برای مجموعه این رسانه افتخار است که سهم کوچکی در انعکاس شور و اشتیاق بسیار زیاد مردم برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی داشته است.

طباطبایی با اشاره به ابتکار این رسانه‌ در راه‌اندازی پویش «شهدا نائب الزیاره‌ایم» در سطح فضای مجازی به کمک هیئت رزمندگان اسلام و هلدینگ ایاک، بیان کرد: این پویش پا را از مرز فراتر گذاشت و با استقبال بسیار گسترده مردم کشورمان و همچنین زائرانی از عراق، مصر، سوریه، لبنان، پاکستان، تایلند، ترکیه، اروپا و آمریکا مواجه شد.

وی تصریح کرد: حضور این رسانه و انعکاس حقایق مراسم اربعین افتخاری بزرگ برای خبرگزاری ما است که تلاش کرده با استفاده از راه‌اندازی پویش «شهدا نائب الزیاره‌ایم»، چاپ و توزیع پیکسل تمثال شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم و حشدالشعبی به تعداد هزار نسخه برای هر شهید، ارادت خود را به شهدای راه اسلام نشان دهد.

معاون اجرایی خبرگزاری ما با اعلام اینکه این همایش بزرگ جهانی برای انعکاس رسانه‌ایی نیاز به حضور بنگاه‌های خبری کشور دارد، افزود: این شور حسینی نیازمند انعکاس بسیار مناسب رسانه‌ای است اما تاکنون این بستر و زیر ساخت برای حضور رسانه‌ها و برای فعالان رسانه‌ای در این همایش بزرگ فراهم نشده است.

وی در ادامه با اشاره به نارضایتی مردم از اختلالات آنتن‌دهی در کربلا، ادامه داد: مشکل ارتباطی نه تنها برای این رسانه بلکه برای همه دیگر مردم وجود داشت و مردم با مراجعات بسیار زیاد به موکب‌های خبرگزاری ما خواستار انعکاس دغدغه‌ها و مشکلات جدی‌شان در ارتباط با سرویس‌دهی شایسته اپراتورها به زائران اربعین حسینی شدند.

طباطبایی اضافه کرد: این در حالی است که متولیان ارتباطات بارها و بارها در سطح رسانه‌ها به مردم اطمینان دادند که در این سفر معنوی مشکلی از بابت ارتباط اینترنتی و موبایلی نخواهند داشت.

وی اضافه کرد: به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های لازم تلاش خبرنگاران این رسانه برای انعکاس بخشی از حقایق موجود اربعین دچار وقفه جدی شده است.

معاون اجرایی خبرگزاری ما با اعلام اینکه وزارت ارشاد، سازمان حج و زیارت، مجموعه وزارت امور خارجه با وجود برپایی راهپیمایی اربعین حسینی طی چند سال متوالی از  مشکلات و دغدغه‌های زائران در این سفر مطلع شدند اما متاسفانه تمهیدات لازم برای ارائه تصویر مناسب از این همایش توسط رسانه‌ها ارائه نکردند، گفت: خبرگزاری ما در این اقدام اثر گذار پیش قدم شده است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم که متولیان امر حتما زمینه مساعد و نیازهای رسانه‌های کشور را برای پوشش مناسب این مراسم فراهم کنند.

طباطبایی با تقدیر از حضور خبرنگاران و دست‌اندرکاران این رسانه به دلیل حضور در کشور عراق و انعکاس اخبار این راهپیمایی شکوهمند، گفت: ان‌شاءالله تلاش خبرنگاران و منعکس کنندگان این حماسه بزرگ نزد خداوند متعال درج شود و در دنیا و آخرت با عشق به امام حسین(ع) و یارانش مشهور شوند و برکات این حضور در دنیا و آخرت نصیب آنها گردد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37597

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر