سیدمسعود شجاعی طباطبایی:

آثار هنرمندان با حداقل قیمت‌ها فروخته می‌شود/ اعلام اسامی هنرمندان

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری درباره کارگاه خلق و فروش آثار هنری به نفع زلزله‌زدگان غرب کشور گفت: قیمت‌گذاری توسط تیم کارشناسی صورت گرفته‌ اما چون نیت فروش تمام آثار است، حداقل قیمت‌ بر روی آثار گذاشته شده‌ است.

آثار هنرمندان با حداقل قیمت‌ها فروخته می‌شود/ اعلام اسامی هنرمندان

گیلان خبر: پس از وقوع زلزله در کرمانشاه و مصائب و مشکلاتی که برای مردم مناطق زلزله زده به وجود آمد، تعداد زیادی از هنرمندان بر آن شدند تا به نحوی ادای دینی به بازماندگان این حادثه داشته باشند. با توجه به اعلام آمادگی این عزیزان و دغدغه‌ای که در مجموعه مدیران حوزه هنری و بنیاد روایت فتح در این رابطه وجود داشت، تصمیم بر آن شد تا شرایط برای فروش آثار هنری به نفع کمک به بازماندگان زلزله کرمانشاه فراهم شود و همینطور کارگاه خلق آثار با حضور برخی از هنرمندان شاخص هنر انقلاب در حوزه هنری برگزار شود.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی در این باره گفت: این اتفاق به همت هنرمندان بسیار خوب حوزه هنری و برخی از اساتید حوزه هنرهای تجسمی برگزار شده است. مخاطبان می‌توانند امروز (سه شنبه ۳۰ آبان) از ساعت 9 صبح تا 19 عصر به حوزه هنری تهران مراجعه کنند و در کارگاه هنرمندان حضور داشته باشند و در عین حال از آثار تولید شده در این کارگاه دیدن کنند، حتی دانشجویان از دانشگاه‌های مختلف برای برقراری ارتباط با اساتید هنرهای تجسمی دراین کارگاه حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: در کنار برگزاری کارگاه، هنرمندان طراز اول انقلاب برای حمایت از مردم زلزله زده کرمانشاه، آثار خود را در اختیار حوزه هنری قرار داده‌اند و بیش از یکصد اثر از آثار این هنرمندان در رشته‌های نقاشی، نگارگری، خوشنویسی، تذهیب، خط نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، پوستر و... در گالری عالی و عکاس خانه حوزه هنری برای فروش به نمایش گذاشته شده است، البته آثاری که در کارگاه تولید می‌شوند پس از اتمام مراسم به فروش گذاشته می‌شوند و درواقع عواید این اتفاق نیز در اختیار مردم زلزله زده کرمانشاه قرار خواهد گرفت.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری همچنین خاطرنشان کرد: خوشبختانه هنرمندان حوزه هنری و اساتید برتر هنرهای تجسمی نیز با ارائه آثار خود در صدد همدردی و همدلی عزیزان زلزله زده برآمدند. در این رویداد، علاوه بر فروش آثار و ابعاد مادی، شاهد رقم خوردن اتفاقی معنوی هستیم که به نوعی هنرمندان برای انجام کاری خیر، انسانی و خداپسندانه گردهم می‌آیند که به نظرم جای تقدیر و تشکر دارد. امیدواریم متناسب با بضاعتی که وجود خواهد داشت، بتوانیم این مراسم را خوب رقم بزنیم.

وی درخصوص قیمت گذاری آثار هنری که برای فروش به نفع کمک به بازماندگان زلزله کرمانشاه گذاشته شده است، توضیح داد: قیمت‌گذاری توسط تیم کارشناسی صورت گرفته‌است، البته با توجه به آنکه قصد بر فروش تمام آثار است، حداقل قیمت‌ بر روی آثار گذاشته شده‌ است، در واقع می‌توان گفت مخاطبان می توانند پوسترهای طلاکوب و با کیفیت که آثار اساتید طراز اول هستند را با قیمت 10 هزار تومان و همچنین آثار خوشنویسی، تذهیب کاری شده که بسیار نفیس هستند را با قیمت 500 هزار تومان به بالا خریداری کنند، البته این قیمت‌ها به عنوان قیمت پایه در نظر گرفته شده و خریداران می‌توانند قیمت‌های بیشتری ارائه بدهند.

شجاعی طباطبایی در ادامه از حضور کاریکاتوریست‌های برجسته در این اتفاق خبر داد و گفت: این هنرمندان در صدد طراحی چهره مخاطبان و علاقه مندان بر خواهند آمد و هر کس هر اندازه که بخواهد پرداخت می‌کند.

برخی از استادان حاضر در این رویداد بزرگ هنری عبارتند از کاظم چلیپا، صداقت جباری، حمید عجمی، علی وزیریان، پرویز اسکندرپور، مرتضی حیدری، اصغر یوزباشی، عبدالحمید  قدیریان، طاهر شیخ الحکمایی، نادر قشقایی، ملک دادیار گروسیان، سیدمحسن نوری نجفی، سید حمید شریفی، مسعود نجابتی، احمد رضا دالوند، محمد رضا دوست محمدی، حسن روح الامین، کیومرث قورچیان، رضا بدرالسماء، مرتضی گودرزی، محمود عبدالحسینی، ناصر طاووسی، امید خاکباز، محمد تقی اسدی، صدیقه سلمان، سعید نقاشیان، امیرحسن آقامیری، حشمت‌الله نوروزی، طوبی رجبعلی، قاسم مهرزاد، علی اسلامی‌مقدم، دانیال فرخ، صدیقه سلمان، علی رضاییان، سید محمد رضا میری، ناصر سیفی، کامیار صادقی، قاسم غلامی، مهدی فرخی، امیربهادر شاهرخی، علیرضا هادی معزی، محمود آزادنیا، حمید قربانپور، سید علی قافله باشی، سید هادی قادری، میر حسین آقا میری، سعید نقاشیان، سعید غلامی، حسین غلامی، مهدی حاجی محمدی فریمانی، علی پتگر، منصوره علیخانی، منصور فارسی، علی شیخی، مسعود صالحی، حسین عصمتی، محمد حسین نیرومند، امیر حسامی نژاد، سید مهدی حسینی، آرش فروغی، سید مسعود شجاعی طباطبایی و حسین شیرازی.

کارگاه خلق و فروش آثار هنری با حضور تعدادی از هنرمندان پیشکسوت و تراز اول هنر انقلاب، به همت مرکز تجسمی حوزه هنری و گروه تجسمی بنیاد روایت فتح، به منظور کمک به زلزله زدگان شهرها و روستاهای کرمانشاه در محل کارگاه اصلی مرکز تجسمی حوزه هنری واقع در تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار خواهد شد. عواید فروش آثار خلق شده دراین کارگاه که امروز سه شنبه، 30 آبان ماه از ساعت 9 صبح الی 19 عصر در کارگاه اصلی مرکز تجسمی حوزه هنری برپا خواهد شد، به صورت کامل برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور در اختیارشان قرار خواهد گرفت.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38194

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر