از تأیید تا تکذیب افزایش ۲۰ درصدی قیمت کاغذ/ کارخانه‌‌های داخلی وضعیت خوبی ندارند

در پی انتشار خبر افزایش ۲۰ درصدی قیمت کاغذ، برخی از فروشندگان و مسئولان آن را تأیید و برخی روال را در حال انجام دانستند و از گشایش‌ها خبر دادند.

از تأیید تا تکذیب افزایش ۲۰ درصدی قیمت کاغذ/ کارخانه‌‌های داخلی وضعیت خوبی ندارند

گیلان خبر: طی چند روز اخیر برخی رسانه‌ها از عدم ثبت سفارش برای واردات کاغذ و عدم تخصیص ارز مبادله‌ای هم برای خرید این کالای استراتژیک حوزه صنعت نشر خبرداده بودند که این مسئله منجر به افزایش حدوداً 20 درصدی قیمت کاغذ در بازار شده بود.

بر اساس این گزارش، در این راستا محمد آخوندیان از فروشندگان کاغذ با تائید افزایش قیمت این کالا گفت: درست است کاغذ 20درصد گران شده است.

علی گلی اعظمی مدیر انجمن کارتن و و ورق در این زمینه بیان کرد: این افزایش قیمت در بخش نوشت‌افزار و کاغذ تحریر صورت گرفته است، اما به این دلیل که کاغذ صنعتی و کارتن یک‌سالی است که از این ارز خارج شده بر این مبنا یک سالی است که ارز مبادله‌ای دریافت نمی‌کنیم.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی رئیس سندیکای کاغذ و مقوا هم درباره عدم ثبت سفارش برای واردات کاغذ و عدم تخصیص ارز مبادله‌ای هم برای خرید این کالای استراتژیک حوزه صنعت نشر خاطر نشان کرد: تا جایی که بنده مطلع هستم تا چند روز گذشته سفارش صورت می‌گرفت.

وی افزود: ارز البته در حال حاضر به خیلی از کالا‌ها تخصیص نمی‌یابد؛ اما چند دلیل در حوزه کاغذ وجود دارد، نخست اینکه قیمت دلار افزایش یافته است و دوم اینکه کارخانه‌‌های داخلی وضعیت خوبی ندارند و تقریبا تولید نمی‌کنند و مطلع هستم که کارخانه‌های مازندران و پارس تولیدی ندارند.

روغنی تصریح کرد: با این روند باید انتظار گرانی بیشتر کاغذ را داشت هرچند می‌دانم برای این کمبود شدید دوستان در پی گشایش و ثبت سفارش در این حوزه هستند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38442

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر