در جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه تصویب شد

تدوین آیین­‌نامه تجلیل از زبدگان و چهره‌های قرآنی

در جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه مقرر شد، مهم‌ترین شاخص­‌های ارزیابی فعالان قرآنی در کمیسیون‌های سه‌گانه احصا شده و پس از تدوین آیین‌نامه کلیات آن در شورای توسعه به تصویب برسد.

تدوین آیین­‌نامه تجلیل از زبدگان و چهره‌های قرآنی

گیلان خبر: نودودومین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز گذشته 15 بهمن‌ماه از ساعت 9 تا 16 به میزبانی جامعةالمصطفی العالمیه و پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در شهر مقدس قم تشکیل شد.

رضا سلامت­‌پناه دبیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این باره گفت: در نوبت صبح مجمع مشورتی که در محل جامعة‌المصطفی العالمیه برگزار شد، ابتدا حجت‌الاسلام مهدوی‌مهر جانشین رییس جامعة‌المصطفی ضمن خوش آمد و تبریک به مناسبت ایام‌الله دهه فجر، طی بیاناتی به ترسیم کلی از فعالیت­‌های قرآنی آن نهاد پرداخت و اشاره کرد که در تحول گسترده جامعة‌المصطفی، نقش بسیار مهم و ویژه قرآن دیده شده و مقرر است قرآن به عنوان یک راهبرد جدی در برنامه­‌های این مرکز در نظر گرفته شود.

دبیر مجمع مشورتی با اشاره به دستور اول جلسه افزود: در راستای بهینه‌سازی فرآیندها و ساماندهی فعالیت‌های قرآنی، جهت رفع نواقص و آسیب‌­ها، موضوع «بررسی فرصت­‌ها و آسیب‌های معرفی و تجلیل از زبدگان و چهره­‌های شاخص قرآنی» به عنوان دستور نخست این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پس از تبیین فرصت‌ها و آسیب­‌های موضوع و ارائه پیشنهاد توسط اعضای جلسه، مقرر شد جهت تدوین و طراحی آیین­‌نامه دقیق و روشن، دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی طی مکاتبه­‌ای با سه کمیسیون تخصصی، مهم‌ترین شاخص­‌های ارزیابی و گزینش فعالان قرآنی را مطالبه و پس از ارائه به کمیته مزایای قرآنی کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآن کریم جهت بررسی و تکمیل، به منظور تصویب نهایی به شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارائه شود.

معاون مطالعات و برنامه­‌ریزی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی تصریح کرد: دستور دوم این جلسه که به «ارائه گزارش از فعالیت­‌ها و بررسی مسایل قرآنی جامعة المصطفی العالمیه» اختصاص یافت، بعد از ارائه گزارش جامعی از فعالیت‌های قرآنی این نهاد توسط آقایان حجت‌الاسلام‌ رضا شاکری معاون تربیتی فرهنگی جامعةالمصطفی العالمیه و حجت‌الاسلام محمدحسین رفیعی مدیرکل قرآن و حدیث جامعة المصطفی گزارشی در قالب کلیپ تصویری ارائه و پیشنهادهایی از سوی اعضای جلسه بیان شد.

دبیر مجمع مشورتی خاطر نشان کرد: دستور سوم جلسه مجمع مشورتی یعنی «ارائه گزارش از فعالیت­‌های پژوهشی و بازدید از پژوهشگاه فرهنگ و معارف قرآن کریم دفتر تبلیغات اسلامی» در نوبت بعد از ظهر و در محل پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم به بحث گذاشته شد. در ابتدا، گزارش کلی در مورد مسائل و فعالیت­‌های قرآنی از سوی حجت‌الاسلام محمدصادق یوسفی مقدم رئیس پژوهشکده، ارائه و سپس گزارش حوزه‌های تخصصی پژوهشکده توسط مدیر هر گروه ارائه و بررسی شد.

در پایان جلسه نیز حجت الاسلام حمید محمدی، قائم مقام شورای توسعه فرهنگ قرآنی، ضمن امیدواری از ادامه فعالیت‌های پژوهشی با رویکرد عملیاتی و کاربردی، از مسئولان کمیسیون‌­های توسعه فعالیت­‌های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور و پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور درخواست کرد که با حمایت ویژه از فعالیت‌ها­ و کلان­‌پروژه­‌های این پژوهشکده، فرآیند اقدامات بعدی را تسهیل کنند. 

بر اساس این گزارش، نودوسومین جلسه مجمع مشورتی در دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41344

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر