اختصاص 350 میلیارد تومان به صداوسیما برای تولیدات فاخر کافی نیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مجلس و دولت فکر نکنند که به خاطر برخی انتظارات به جا و نابجایی که از صدا وسیما دارند و فشاری که با این ابزار روی صداوسیما می آورند به صلاح کشور است.

اختصاص 350 میلیارد تومان به صداوسیما برای تولیدات فاخر کافی نیست

گیلان خبر: حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت به قانون برنامه ششم در اختصاص بودجه صدا و سیما عمل نکرده است گفت: اکنون350 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به این امر  اختصاص داده شده ولی طبیعی است این عدد برای صدا و سیما کافی نیست.

وی افزود: به خاطر دشمنانی که در منطقه با ابزار نرم به جان کشور، فرهنگ، تمدن و اعتقادات ما افتاده اند لازم است از ابزاری که در اختیار داریم استفاده بهینه کنیم و لازم است که صدا و سیما را به عنوان یک نهادی که می‌تواند از طریق هنر و تولیدات خود فرهنگ، تمدن، زبان، پرچم، آداب و رسوم، اعتقادات و سبک زندگی مردم و کشورمان را حفاظت کند تقویت کنیم.

حاجی دلیگانی معتقد است: این موارد در سایه اعتبار کافی و مدیریت کارآمد از عهده صدا وسیما بر می‌آید.

وی ادامه داد: در حال حاضر صداوسیمای کشورمان شبیه مدارس مان شده است که حقوق معلمان را پرداخت می کنیم اما برای اینکه از این معلم، فضا و مدرسه استفاده مطلوب را ببریم، می‌گوییم پول نداریم.

عضو کمیسیون بودجه با بیان اینکه ساختار صدا وسیما هم به همین شکل است و تغییری نکرده گفت: برای اینکه از جایگاه و کارکنان این سازمان استفاده بهینه شود لازم است که اعتبارات لازم اختصاص داده شود.

این نماینده مجلس گفت : هم اکنون جای آثار ماندگار و فاخری چون مختار نامه و یوسف و امثالهم در صداوسیما خالیست، اما در حال حاضر بودجه ای برای تولید این آثار فاخر و ماندگار داده نشده است.

حاجی دلیگانی ادامه داد:  زمانی که جای آثار هنری قوی و ماندگار خالی شود افراد به سمت شبکه های دیگر فارسی زبان که دشمن ما هستند کوچ می کنند.

وی با بیان اینکه وظیفه نمایندگان مجلس و دولت است که اعتبار کافی برای صدا و سیما در نظر بگیرند گفت: مجلس و دولت فکر نکنند که به خاطر برخی انتظارات به جا و نابجایی که از صدا وسیما دارند و فشاری که با این ابزار روی صداوسیما می آورند به صلاح کشور است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: به هر حال صداوسیما یکسری اصولی دارد که به نظر ما خیلی هم تاکنون عدول کرده در این شرایط اگر شما به یک اصلاح طلب بگویید یک طرفه پاسخ می دهد که صداوسیما هم اکنون در اختیار اصولگرا هاست در صورتی که شما اگر هم اکنون نگاهی به برنامه های زنده و غیره صداوسیما بیندازید در مصاحبه ها و نشست هایی که شخصیت ها و افراد حضور پیدا می کنند و اظهار نظر می کنند مراجعه کنید می بینید که اکثریتش دست افرادی است که به عنوان اصولگرا تلقی نمی شوند اصلاح طلب یا نزدیک به اصلاح طلبان هستند اما با این حال یکسری از این طیف نمک خورده و نمکدان را می شکنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41346

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر